Hocasından Ozan Tufan’a Eleştiri

2020/2021 sezonunda Fenerbahçe’de gösterdiği başarılı performansa rağmen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından üstü çizilen oyuncular arasında yer alan ve 2021/2022 sezonunda hayallerinin ülkesi olan İngiltere’de doğan fırsatı değerlendirerek Watford’a şartlı satın alma opsiyonuyla kiralanan Ozan Tufan, hem İngiliz basınında hem de Türk basınında en çok konuşulan isimlerden birisi haline geldi. Watford’ın da kötü bir performans sergilemesi ve başarısız bir grafik sergilemesi neticesinde daha çok göze batan Ozan Tufan, West Ham United karşılaşmasında kötü bir performans sergileyerek gündeme oturmuş ve Türkiye’ye geri gönderileceği iddia edilmişti. Geçtiğimiz günlerde Watford’ın FA Cup mücadelesinde Leicester City ile karşılaştığı maça da ilk 11’de başlayan ve yine etkisiz bir performans sergileyen Ozan Tufan’a son eleştiri ise teknik direktörü Claudio Ranieri’den geldi.

Ozan Basının Gündeminden Düşmüyor

Türk basınının haberlerine konuk etmek konusunda gözü kara davranmaktan vazgeçmediği ve hemen hemen her gün bir başka haberle gündeme getirdiği oyunculardan birisi kuşkusuz Ozan Tufan. 2020/2021 sezonunda Fenerbahçe formasıyla gösterdiği başarılı performansa rağmen şampiyonluğun kaçırıldığı Sivasspor maçından sonra Başkan Ali Koç’un kara listesine girmekten kurtulamayan 26 yaşındaki oyuncudan kendisine kulüp bulması istenmiş ve Ozan İngiltere Premier Lig temsilcilerinden Watford’a kiralık olarak transfer olmuştu.

Watford’un kümede kalması durumunda zorunlu olarak bonservisini alacağı Ozan Tufan’ın İngiltere’nin yüksek temposuna alışamamış olmasıyla alakalı birçok eleştiri gelirken, bu uyumsuzluk oyuncunun performansına da yansımış ve Ozan oynadığı maçlarda silik bir görüntü sergilemişti.

Özellikle Premier Lig’de oynanan West Ham United maçında silik bir performans sergileyen ve ilk 11 başladığı maçta iyi bir fırsatı bu nedenle değerlendiremeyen Ozan Tufan ile alakalı hem Türk hem de İngiliz basınında sert eleştiriler yapılmış ve Watford’ın Ozan’ı geri göndermek istediği iddia edilmişti.

Ozan Tufan’ın temsilcisi Mirsad Türkcan bu iddiaları yalanladı ve Ozan’ın Watford’da hocası Claudio Ranieri ile birlikte uyumlu bir şekilde çalıştığını ve Watford’ın üst sıralara yükselmek konusunda verdiği mücadelenin bir parçası olduğunu ifade etti.

Bununla birlikte Leicester City ile oynanan maçtan sonra soruları cevaplayan İtalyan teknik direktör Claudio Ranieri, bu konuda Ozan’ı ve onu seven futbolseverler adına üzücü açıklamalar yaptı.

Claudio Ranieri’nin Açıklamaları

Leicester City ile oynanan FA Cup mücadelesinde de ilk 11’de görev alan Ozan Tufan, etkisiz bir performans göstermiş ve 64’üncü dakikada oyundan alınmıştı.

Maçtan sonra yapılan basın toplantısında Ozan’ın durumuna da dair açıklamalar yapan Watford Teknik Direktörü Claudio Ranieri, Ozan’ın yetenekli bir oyuncu olduğunu ancak henüz bir ilerleme kaydedemediğini ve ivme kazanamadığı için form grafiğini yükseltemediğini ifade etti.

Ozan Tufan’ın oyuna katılım sağlamada sorun yaşadığını ve bu durumun da Ozan’ın kondisyon seviyesiyle alakalı olduğunu savunan Ranieri, yüksek kaliteli ve yetenekli gördüğü oyuncusunun İngiltere’nin ritmini yakalaması gerektiğinin altını çizdi.