Ozan Tufan’ın Takımı Kupadan Da Elendi

2020/2021 sezonunda Fenerbahçe formasıyla gösterdiği performans sayesinde İngiltere hayallerinin kapısını ardına kadar aralayan ve 2021/2022 sezonunun başında İngiltere’nin köklü temsilcilerinden Watford’a transfer olan Ozan Tufan, takımının kötü performansı nedeniyle oldukça zor günler geçiriyor. Kiko ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına İtalyan Teknik Direktör Claudio Ranieri’yi getiren Watford, Premier Lig’de aldığı üst üste mağlubiyetlerden sonra FA Cup mücadelesinde de aradığını bulamadı ve farklı mağlup olarak kupaya veda etti.

Ozan Tufanlı Watford Yokuş Aşağı Gidiyor

2020/2021 sezonunda Süper Lig’de gösterdiği başarılı performansla birlikte Fenerbahçe’nin en çok öne çıkan oyuncularından birisi olmasına rağmen Sivasspor maçında kaçan şampiyonluktan sonra üstü çizilen oyuncu haline gelen Ozan Tufan, buna rağmen hayali olan İngiltere’ye gitmeyi başarmıştı.

İngiltere’nin en köklü temsilcilerinden birisi olan Watford’a şartlı satın alma opsiyonuyla kiralık olarak giden Ozan Tufan’ın İngiltere’nin temposuna ayak uydurmak konusunda zorlanmasının üstüne takımın da kötü performansı eklenince şartlar daha da zorlaşmaya başladı.

Uzun bir süreden bu yana İngiltere Premier Lig’inde oynadığı maçlarda galip gelmeyi başaramayan Ozan Tufan ve arkadaşları, FA Cup müsabakasında Watford Teknik Direktörü Claudio Ranieri’nin eski takımı Leicester City ile karşı karşıya geldi.

Ozan Tufan’ın ilk 11’de başladığı mücadelede Watford kötü performansına devam ederken bu durum Ozan’ın da performansına tesir etti. Leicester City’nin 4-1’lik üstünlüğüyle sona eren maç, Watford’ın sezon başından devam eden kötü bilançosunun daha da kararmasına ve Arıların kupaya da ağır bir veda etmesine sebep olmuş durumda.

Menajeri İddiaları Yalanlamıştı

Hatırlanacağı üzere Ozan’ın bir başka 11’de başladığı maçta gösterdiği performans tartışmalara neden olmuş ve bu durum 26 yaşındaki orta sahanın takımdan gönderileceğine dair iddiaların ortaya çıkmasına sebep olmuştu.

Ozan Tufan ile alakalı olarak Watford’ın söz konusu olan satın alma opsiyonunu kullanmayacağı ve hatta Milli oyuncuyu Fenerbahçe’ye geri göndereceğine dair söylentiler söz konusu olmuştu. Ozan’ın Premier Lig temposuna ayak uyduramayacağı ve bu nedenle Watford kadrosunda yer alamayacağına dair sert eleştiriler İngiliz basınına da haber olmuştu.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Ozan Tufan’ın temsilcisi Mirsad Türkcan yaptığı açıklamalarda ne takımın ne de oyuncunun böyle bir planı olmadığına dair ifadelerde bulundu.

Ozan’ın takımında oldukça mutlu olduğuna ve antrenmanlarda takımın bulunduğu konumdan yükselmeye dair hedeflerine yardımcı olmasına dair mücadelesini devam ettirdiğini belirten Türkcan, oyuncunun Watford’ın kümede kalması durumunda opsiyonunun devreye gireceğine dair açıklamada bulundu.

Ozan Tufan, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de gösterdiği performansla birlikte Watford’ın yolunu tutmuş ve 7 milyon 500 bin Euro tutarındaki şartlı satın alma opsiyonuyla birlikte kiralanmıştı.

Bu sezon oynadığı maçlarda fazla süre alamayan Ozan Tufan bu durumun da etkisiyle birlikte gol veya asist katkısını henüz sunamadı.