Hull City 4 2 3 1’e Dönüyor

Hull City AFC, ilk iki resmi maçta alınan 2 – 1’lik mağlubiyetlerin ardından yeniden geçen sezonki taktiği olan 4 2 3 1’e dönme kararı aldı. Teknik direktör Liam Rosenior ilk iki resmi maçta takımını sahaya 4 4 2 ile çıkarmış ve alınan iki mağlubiyet bir yana oldukça da kötü oyunlar oynanmıştı. Pozisyon bulmakta çok zorlanan takım buna karşılık kalesinde çokça pozisyon gördü ve iki maç boyunca da topa hiç hakim olamadı.

4 2 3 1'e

Norwich City ve Doncaster Maçları 4 2 3 1’e Mecbur Kıldı

Hull City 4 4 2’yi 2022 – 2023 futbol sezonunun ikinci devresinde kullanmaya başlamıştı ve çok da verim almıştı bu taktikten. Bu sezenin hazırlık döneminde de sık sık 4 4 2’yi kullandı genç teknik adam Liam Rosenior ve Hull City AFC bu hazırlık maçlarında da çok iyi sonuçlar aldı. Hazırlık maçlarında mağlup olmayan takım üstüne üstlük 2022 2023 futbol sezonunda Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray‘ı da hazırlık maçında üstelik de geriden gelerek 4 – 3 yenmeyi başarmıştı.

Hazırlık maçlarındaki bu görüntü ne var ki resmi maçlara yansımadı Hull City AFC takımında. İlk resmi maçta Norwich City AFC karşısına çıktı Hull City AFC takımı ve bu maçı 2 – 1 kaybetti. Aslında bu kayıp çok da önemli değildi zira Norwich City takımı halihazırda İngiltere Championship’in en kaliteli kadrolarından birine sahip ve ligin şampiyonluk adaylarından da biri olarak gösteriliyor Norwich City takımı. O sebeple bu maç Hull City AFC takımı için bir ölçü sayılamaz elbette ve hatta 2 – 1’lik skor böylesine bir maç için iyi bile sayılabilir ancak bu maça dair asıl sorun oynanan futbolcu. Rakibe çok fazla pozisyon verdi Hull City AFC ve topa hiç hakim olamadı 4 4 2 formasyonunda.

Bu sezonun ikinci resmi maçında İngiltere Lig Kupası’nda Doncaster karşısına çıktı Acun Ilıcalı’nın takımı. Liam Rosenior’u 4 4 2’den vazgeçiren maç bu maç oldu işte. Hull City AFC, Doncaster karşısına as oyuncularını dinlendirerek çıktı ancak buna rağmen oynanan oyun beklenenin çok altında kaldı Ve bu maçın ardından da Liam Rosenior 4 4 2‘yi rafa kaldırıp 4 2 3 1’e geçme kararı aldı.

Ozan Tufan Forvet Arkasına

Takım 4 4 2 oynarken Liam Rosenior milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı sıklıkla iki forvetten biri olarak oynatıyordu ve zaman zaman da kanat olarak kullanıyordu ama takım 4 2 3 1’e döndüğünde bu Ozan Tufan da bu kez kanat yerine orta saha ya da forvet arkası olarak yer alıyordu sahada. Takımın 4 3 2 1’e geri dönmesi ile birlikte Ozan Tufan’ın da forvet arkası rolüne geri dönmesi bekleniyor.