4-4-2 Error Verdi

Hull City AFC teknik direktörü Liam Rosenior, ilk iki resmi maçta takımını 4-4-2 oynatmış ve bu maçlarda iki mağlubiyet alınmıştı.. Maçların kaybedilmesi bir yana Hull City AFC sahada çok kötü bir görüntü sergileyip pozisyon bulmakta zorlanmış buna karşılık ise kalesinde fazlaca pozisyon görmüştü. Lai Rosenior son antrenmanda 4 2 3 1’e geri dönüş sinyallerini verdi.

championship

4-4-2 Liam Rosenior İle Başlamıştı

Acun Ilıcalı Hull City AFC takımını satın almasısın ardından takımın başına Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirmişti. Daha önce ülkemizde de çalışan Shota Arveladze takımlarını her zaman 4 2 3 1 oynatan ve kontrollü oyunu tercih eden bir teknik adamdı. Hull City’nin başına geçtikten sonra da takımı direkt olarak 4 2 3 1 oynatmaya başladı ve Hull City AFC ile oldukça iyi verim aldı bu dizilimden.

Shota Arveladze takımı devraldığında düşme hattında yer alan Hull City AFC için küme düşer deniliyordu ancak üst üste alınan sürpriz puanlarla lige tutunmayı başardı Hull City AFC ve 2022 – 2023 futbol sezonuna da Shota Arveladze önderliğinde 4 2 3 1 oynayarak başladı Hull City AFC. İlk haftalarda alınan iyi sonuçların devamı gelmedi ve adeta serbest düşüşe geçti takım. Bu noktada 4 2 3 1’den de vazgeçti Shota Arveladze ama kötü sonuçlar değişmeyince hoca değişikliğine gitti takım ve önce yardımcı hoca Andy Dawsonb, sonra da Liam Rosenior getirildi takımın başına.

22022 – 2023 futbol sezonunun ilk devresinin sonuna doğru olan bu hoca değişikliklerinin ardından da 4 2 3 1 devam etti takımda. Devre arasında ise genç teknik adam Liam Rosenior’un takıma asıl dokunuşu geldi ve takım çift forvet oynamaya başladı. Açıkçası çok da iyi bir sonuç aldı bu değişimden Liam Roseniyor ve ligin ilk devresini düşme hattının hemen üzerinde tamamlayan takım ligin ikinci devresinde play off’u zorlayan bir görüntü sergiledi ancak devamını getiremedi ve ligi orta sıralarda 15. olarak tamamladı.

4 4 2 4-4-2

Bu Sezona İyi Başlanamadı

2023 – 2024 sezonu hazırlık döneminde ülkemize geldi Hull City AFC ve önce Galatasaray ile sonra da Hatayspor ile birer hazırlık maçı oynadı İngiliz kulübü. Bu maçlarda da 4 4 2 olarak sahaya sürdü takımını Liam Rosenior ve iyi sonuçlar da aldı. Özellikle Galatasaray maçında ilk devre 3 – 1 geride kapatılmasına rağmen ikinci devrede son 10 dakikada attığı 3 golle Galatasaray’ı 4 – 3 mağlup etti Hull City AFC. Hatayspor ile de 1 – 1 berabere kalan takım, hazırlık maçlarında hemen hemen hiç mağlup olmadı ancak ilk iki resmi maçta 4 4 2 ile sahaya çıkıp iki mağlubiyet aldı Huıll City takımı.