Hull City AFC Blackpool’u Ağırlıyor

İngiltere Championship’te iki Türk oyuncu Doğukan Sinik ve Ozan Tufan’ın formasını giydiği Hull City AFC, kendi sahasında Blackpool’u ağırlayacak. Milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın geçmiş maçların aksine bu maçta ilk 11’de sahaya çıkması bekleniyor, sebebi ise geçen hafta ikinci yarıda oyuna giren oyuncumuzun oyuna yaptığı katkı ve attığı gol ile de 1 puanı kurtarması.

Hull City AFC Kaybetmiyor Ama Kazanmıyor Da

Hull City AFC, Dünya Kupası sonrasında oynanan 2 lig maçından da beraberlikle ayrıldı. Önce deplasmanda Watford ile 0 0 berabere kalan takım, geçtiğimiz hafta ise kendi sahasında Sunderland ile karşılaştı. Maçta 1 0 yenik duruma düşen Hull City AFC takımında oyuna ikinci yarıda dahil olan milli oyuncu Ozan Tufan, skoru 1 1’e getiren golü atarak takımının sahadan puanla ayrılmasını sağladı. Bu maçta teknik adam Liam Rosenior’un gözüne giren Ozan Tufan‘ın bugünkü maçta sahaya ilk 11’de çıkabileceği öğrenildi.

Sezon başında transfer olduğu Hull City AFC’de o dönemki Gürcü teknik adam Shota Arveladze’nin gözdesi olan Ozan Tufan ilk 11’in değişmez parçası olmuştu. 4 2 3 1 formasyonunda forvet arkası 10 numara olarak kullandığı Ozan Tufan, skora ciddi katkı sunmuş herkesin beğenisini kazanmıştı. Ancak takımın düşüş yaşaması ile birlikte Ozan Tufan’ın performansı da düşüşe geçmiş ve bir noktadan sonra da takımın hücumdaki verimsizliğinin nedenlerinden biri olarak da Ozan Tufan gösterilmeye başlanmıştı.

Hull City AFC’deki kötü gidiş son bulmayınca Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile yollar ayrıldı ve takım teknik direktör aramaya başladı. Bu sırada ise takımı geçici olarak yardımcı hoca Andy Dawson idare etmeye başladı fakat bir noktadan sonra Andy Dawson kalıcı hale geldi. İlk iki maçta Ozan Tufan’a ilk 11’de şans veren Andy Dawson devamında ise Ozan Tufan’ı ilk 11’den kesti. İlk 11’de oyuncumuza şans verdiği zamanlarda da Shota Arveladze döneminden farklı olarak onu forvet arkası 10 numara olarak değil de defansın önünde defansif orta saha olarak kullanmıştı Andy Dawson.

Hull City AFC

Liam Rosenior da Oynatmadı

Andy Dawson ile de arzu ettiği istikrarı yakalayamayan Hull City AFC, tekrar bir hoca değişikliğine giderek 2022 23 futbol sezonundaki üçüncü teknik adamı, Liam Rosenior‘u takımın başına getirdi. Liam Rosenior de milli oyuncumuz Ozan Tufan’a ilk 11’de şans vermedi ve Ozan Tufan’ı yedek bıraktı. Buna rağmen pek çok maçta oyuna ikinci yarıda dahil etti Ozan’ı. Ozan Tufan, formasını kaybettiği andan itibaren bundan duyduğu rahatsızlığı yakın çevresiyle paylaşmıştı hatta Ozan Tufan’ın takımdan ayrılacağı sık konuşulan bir olay haline gelmişti fakat geçen haftaki golün ardından Liam Rosenior’un fikrinin değiştiği ve artık milli oyuncuyu ilk 11’in bir parçası yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Bugün de Ozan’ın sahaya ilk 11’de çıkması bekleniyor.