Hull City AFC Daha İyi Olacak

Championship’te sezonun ikincisi yarısına üç maçta aldığı üç beraberlikle başlayan Ozan Tufan’ın takımı Hull City AFC, geleceğe umutla bakıyor. Sezonun ilk yarısına kıyasla kırılganlığını geride bırakmış gibi görünen takımda milli oyuncumuz Ozan Tufan da ilk 11’deki yerine dönmüş gibi görünüyor.

Hull City AFC

Hull City AFC, Blakcpool Karşısında Galibiyet İstiyor

Championship’te kendi sahasında Blakcpool takımını ağırlayacak olan Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City artık galip gelmek istiyor. Liam Rosenior önderliğinde ligin ikinci devresinde çıktığı iki maçta iki beraberlik alan takımın bu maçta artık şeytanın bacağını kurup 3 puanı almanın peşinde. Mağlup olmasa da galip gelemediği için hala tehlike bölgesinde yer alan takım geçen sene yaşadıklarını yaşamamak için artık bu maçlardan 3 puan çıkarmak zorunda.

Acun Ilıcalı’nın 2021 22 futbol sezonunda satın aldığı Hull City AFC o dönem Championship’te kümede kalma mücadelesi veriyordu. Takımı satın aldıktan sonra takımın başına Türkiye’den de tanıdığı Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirmişti Acun Ilıcalı. Shota Arveladze göreve başladıktan sonra Hull City AFC takımı süt süte aldığı sürpriz puanlar sonucunda kümede kalmayı başarmıştı. Sonrasında 2022 23 futbol sezonu hazırlık döneminde, özellikle Türkiye merkezli pek çok transfere imza attı İngiliz kulübü ve Türk oyuncular Ozan Tufan ile Doğukan Sinik de bu dönemde takıma katıldı. Ama sezon başında büyük hedeflerle yola çıkılsa da İngiliz kulübünde işler hayal edildiği gibi gitmedi ve takım devamında yine kendini alt sıralarda buldu. Bu süreçte Shota Arveladze ile de yollar ayrıldı ve yardımcı hoca Andy Dawson takımın başına getirildi.

Andy Dawson ile de beklediği çıkışı yakalayamayan Hull City kısa süre sonra bir kez daha hoca değişikliğine giderek takımın başına Liam Rosenior’u getirdi. Genç teknik adam önderliğinde de önceki hocalarından farklı bir performans ortaya koyamadı Hull City. Ancak gerekli dokunuşları yapmak için önünde yeterince süre yoktu genç hocanın. Bu sebeple Dünya Kupası nedeniyle erken gelen devre arası Liam Rosenior için ciddi bir şans oldu. Devre arasından dönen Hull City AFC’de Liam Rosenior’un dokunuşları gözükse de Hull City’nin mutlaka gol yollarında daha etkili olması gerekiyor. Bu anlamda da Blakpool maçı ciddi bir fırsat aslında Hull City AFC için.

Ozan Tufan İlk 11’e Dönecek

Bugün oynanacak maça dair bir diğer gelişme ise Ozan Tufan konusunda yaşandı. Son oynana Sunderland maçında oyuna sonradan girip de beraberlik golünü kaydeden milli oyuncu, gelen haberlere göre bugün sahaya ilk 11’de çıkacak. Bu anlamda Hull City AFC – Blackpool maçı Türk spor basınının da ilgisinin çekecek bir maç olacak. Hull City AFC maçta bire adım önde görünse de otoriteler maçı üç ihtimalli bir karşılaşma olarak yorumlamaktalar.