Hull City AFC Bu Kez Yenildi

Ülkemiz büyük bir acının yaralarını sarmaya çalışırken ülkemizin dışında yaşayan Türkler için hayat mecburen devam ediyor. Hull City AFC forması giyen ve depremin ilk anından beri üzüntüsünü file getiren Ozan Tufan da maçlara çıkmak zorunda. Championship 32. hafta maçında Norwich City deplasmanına çıkan Ozan Tufan ve arkadaşları sahadan 3 1’lik mağlubiyetle ayrıldı, bu mağlubiyet Dünya Kupası arası sonrasında liglerin tekrar başlamasından günümüze kadar geçen sürede Hull City AFC takımının aldığı ikinci mağlubiyet oldu.

Hull City AFC Yine 4 4 2

Ozan Tufan’ın takımı Hull City, 2022 23 futbol sezonuna Shota Arveladze önderliğinde 4 2 3 1 formasyonu ile başlamıştı. Uzun süre bu formasyonla oynayan takımda işler kötü gitmeye başlayınca bir ara üçlü savunmaya dönmüştü ancak bu değişiklik de kötü gidişi durduramayınca Gürcü teknik adam yeniden 4 2 3 1 formasyonuna dönmüştü. Fakat Hull City takımında kötü gidiş son bulmadı ve nihayetinde Shota Arveladze ile yollar ayrıldı ve takımın başına yardımcı hoca Andy Dawson Geldi. Andy Dawson da formasyonu değiştirmedi ve takım 4 2 3 1 ile yoluna devam etti. Ancak takımda çok fazla değişen bir şey olmayınca henüz ilk devre bitmeden bir kez daha hoca değişikliğine gitmişti Acun Ilıcalı ve takımın başına genç teknik adam Liam Rosenior geldi.

Liam Rosenior da ilk yarı bitene kadar 4 2 3 1 ile devam etti. Liam Rosenior sonrasında da çok şey değişmemişti Hull City AFC’de ilk yarı boyunca. Ligde ikinci devrenin başlaması ile birlikte Hull City AFC harika bir başlangıç yaptı. Devreyi düşme hattında kapatan takım ikinci yarı ile birlikte üst üste topladığı puanlarla orta sıralara çıktı ve play off konusunda iddialı duruma geldi. İkinci devre ile birlikte Hull City AFC takımında değişen tek şey puanların toplanmaya başlaması değildi, Liam Roseniro formasyonu da değiştirdi ve takımı 4 4 2 şeklinde sahaya yaymaya başladı. Milli oyuncumuz Ozan Tufan da bu formasyonda sağ açık olarak ilk 11’e dönmüştü.

Hull City AFC

Ozan Tufan Yedekti

Ülkemizin yaşadığı deprem felaketi sonrasında Ozan Tufan’ın çok üzgün olduğu ve aklının Türkiye’de olduğu biliniyordu. Saha içine konsantre olmakta oldukça zorlanan Ozan Tufan, Norwich City karşısına yedekler arasında çıktı. Maçta Hull City AFC 14. dakikada 1 0 öne geçmeyi başardı ancak bu gole sadece 4 dakika sonra cevap verdi ev sahibi ekip. İlk yarı 1 1 sona erdi. İkinci yarıda ise oyunun kontrolünü ev sahibi Norwich City eline almayı başardı ve önce 59. dakikada sonra da 89. dakikada iki gol daha bularak sahada 3 1’lik galibiyetle ayrıldı. Bu mağlubiyet Hull City AFC’nin devre arasından sonraki ikinci mağlubiyet oldu.