Ozan Tufan Sahaya Çıkıyor

Türkiye depremin yaralarını sarmaya uğraşırken ve sanat, spor dünyasından tanınmış simalar da bu sürece katkı sunmaya çalışırken bir yandan da hayat devam ediyor. Hull City AFC forması giyen milli oyuncumuz Ozan Tufan da bir yandan sosyal medya vasıtası ile ülkemizin yaşadığı felaket için farkındalık yaratma çabasına devam ederken diğer yandan da Hull City AFC ile lig maçlarına çıkmaya devam ediyor.

Ozan Tufan ve arkadaşları bu akşam Norwich City deplasmanına konuk olacaklar. Maç öncesinde Hull City AFC 31 maçta topladığı 41 puanla 12. sırada yer alıyor. Bir ara düşme hattında yer alan takım ligin ikinci yarısının başlaması ile birlikte ciddi bir çıkış trendine girdi ve üst üste topladığı puanlarla üst sıralara doğru tırmanamaya başladı. 31 maçta 11 galibiyet, 8 beraberlik ve 12 mağlubiyet alan Hull City AFC, ligin ikinci devresinde sadece 1 kez mağlup oldu.

Norwich City Güçlü Bir Ekip

Bu akşam sahasında Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City AFC’yi konuk edecek olan Norwich City, geride kalan 2021 22 futbol sezonunda Premier Lig’de yer alıyordu. 2021 22 sezonu sonunda Premier Lig’den Championship’e düşen takım bu sezonun başında ligin favorilerinden biri olarak gösteriliyordu. İstikrarsız bir performans ortaya koyan Norwich City buna rağmen play off potasını zorlamaya devam ediyor. Son iki haftaya kadar ilk 6 sıra içerisinde yer alan takım son iki haftada üst üste aldığı iki mağlubiyet ile play off potasının dışında kalmıştı. Çıktığı 30 maçta 12 galibiyet alıp 6 kez de berabere kalan takım 12 maçta ise sahadan mağlubiyet ile ayrıldı. Hull City karşısına favori olarak çıkıyor Norwich City takımı.

Ozan Tufan

Ozan Tufan Yedek Soyunabilir

Hull City AFC’de forma giyen milli oyuncumuz Ozan Tufan, Hull City AFC kadrosuna bu sezonun başında katılmıştı. Acun Ilıcalı’nın transfer görüşmelerini bizzat yürüterek kadrosuna kattığı Ozan Tufan, sezon başında takımın banko oyuncusu olmuştu. Hoca değişikliği olana kadar ilk 11’in değişmez parçası olan milli oyuncumuz, hoca değişikliği sonrasında ise formasını kaybetmiş ve yedek soyunmaya başlamıştı.

Championship’te devre arasının ardından teknik adam Liam Rosenior, formasyonu değiştirdi ve 4 2 3 1 yerine takımını sahaya 4 4 2 dizilimi ile çıkarmaya başladı. Bu değişiklikle birlikte milli oyuncumuz Ozan Tufan da ilk 11’e sağ açık olarak döndü. Oldukça başarılı performanslar sergileyen ve artık yeniden ilk 11’in bir parçası olarak görülen Ozan Tufan, ne yazık ki ülkemizin başına gelen deprem felaketinden tüm Türk vatandaşları gibi olumsuz etkilendi. Her ne kadar İngiltere’de olsa da Türkiye’deki gelişmeleri anbean takip ettiği ve yaşanan felaket sebebiyle milli oyuncunun çok üzgün olduğu öğrenildi. İşbu sebeple Ozan Tufan’ın bu akşam sahaya ilk 11’de çıkması beklenmiyor.