Hull City AFC Ozan İle Mutlu

İngiltere Championship’te mücadele eden Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City AFC, son lig maçında Ozan Tufan ile 3 puana ulaştı. Championship’in 44. hafta maçınca sahasında Watford’u ağırlayan takım etkisiz bir oyun ortaya koysa da 25. dakikada milli oyuncumuzun penaltı golü ile maçı 1 0 kazanmayı başardı. Bu galibiyetle puanını 56’ya yükselten Hull City takımı ligde de 15. sıraya çıktı. Düşme korkusunu zaten birkaç hafta önce atlatan takım ligdeki son iki maçına ise prestij için çıkacak.

Sezona çok İyi Başlanmıştı

Hull City AFC, 2022 23 futbol sezonuna harika bir başlangıç yapmıştır. Shota Arveladze önderliğinde sezona giren takım ilk haftaların ardından liderlik mücadelesi yaparken bulmuştu kendisini. O dönem takımın patronu Acun Ilıcalı da verdiği röportajlarda Premier Lig’e yükselmek istediklerinden bahsetmişti ama bu peri masalı fazla uzun sürmedi ve Türk iş adamı Acun Ilıcalı da Championship’in ne kadar zorlu bir lig olduğu gerçeği ile yüzleşmek zorunda kaldı.

Takım ilk 4 5 haftanın ardından üst süte mağlubiyetler almaya başladı ve hızla puan sıralamasında aşağılara doğru indi. Bu kötü gidiş o kadar uzun sürdü ki sonunda Shota Arveladze çok inandığı 4 2 3 1 sisteminden bile ödün verdi ancak bu değişiklikler de sonuç vermeyince Gürcü teknik adam ile Hull City AFC’nin yolları ayrıldı. Shota Arveladze yerine takımın başına yardımcı teknik adam Andy Dawson getirildi. Ancka Andy Dawson dönemi de fazla uzun soluklu olmadı Hull City AFC’de ve bu sezon takımın üçüncü teknik direktörü olan genç teknik adam Liam Rosenior geldi Hull City AFC takımında görev başına.

Takım, ligin ilk devresini düşme hattının hemen üzerinde kapatsa da devre arasında Liam Rosenior takıma 4 4 2’yi monte etti ve bu değişiklik olumlu sonuç verdi. Hull City AFC, ligin ikinci devresine çok iyi başladı ve Ozan Tufan da ilk 11’e döndü. Bu süreçte de play off’u zikretmeye başladı Hull City camiası ancak ne var ki tıpkı ilk devredeki gibi bu süreç de fazla uzun süreli olmadı ve yine kötü sonuçlar geldi. İnişli çıkışlı bir grafiğin ardından Hull City AFC, düşme korkusu yaşamadan sezon sonunu getirmeyi başardı.

Ozan Hull City AFC

Hull City AFC Geçen Seneden Daha İyi

Hull City AFC’yi geçen sezon sonlarına doğru satın alan Acun Ilıcalı, takımın başına Shota Arveladze‘yi getirmiş ve Hull City AFC, üst üste aldığı puanlarla ligde kalmayı başarmıştı. 2021 22 futbol sezonunu 46 maçta 51 puanla kapatan Hull City takımı 41 gol atıp 54 gol yemiş ve -13 averaj ile sezonu kapatmıştı. Bu sezon daha 2 maç olmasına rağmen 50 gol atan takımın averajı -10 ve puanı da 56. Hull City’de şimdi hedef ise kalan iki maçı kazanıp 60 puanı geçmek.