Ozan Tufan ve Liam Rosenior

İngiltere Championship’te Hull City AFC forması giyen milli oyuncumuz Ozan Tufan ve Liam Rosenior arasında inişli çıkışlı bir ilişki hakim. Liam Rosenior eski bir Hull City AFC oyuncusu ve 2022 23 futbol sezonunda Hull City AFC’yi çalıştıran üçüncü teknik adam.

İlk Başta Oynatmıyordu

Hull City AFC 2022 23 futbol sezonuna Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile başlamıştı. Shota ile çok iyi bir sezon başlangıcı yapan takım sonrasında üst üste kötü sonuçlar almış ve Gürcü teknik adam o dönemki kötü gidişe bir türlü çare bulamamıştı. Çok inandığı 4 2 3 1 formasyonundan bile vazgeçip de üçlü savunmaya dönen Shota Arveladze, işler bir türlü düzelmeyince sonunda takımdan ayrılmak zorunda kaldı.

Ozan Tufan ve Liam Rosenior

Hull City AFC’nin sahibi Acun Ilıcalı, takımın başına yardımcı teknik adam Andy Dawson’u getirdi. Andy Dawson takımın patronu olduğunda 4 2 3 1 formasyonunu değiştirmese de oyun planını ve oyuncuların yerlerini değiştirdi. Kanatlarda daha hızlı oyuncular tercih ederken Ozan Tufan’ı da forvet arkasından alıp savunmanın önüne koydu. Hull City AFC başlarda kıpırdansa da sonrasında Andy Dawson ilke de bu işi yürümeyeceğine kanaat getiren Acun Ilıcalı, Championship’te ilk devre tamamlanmadan bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve takımın başına genç teknik adam Liam Rosenior’u getirdi.

Liam Rosenior devre bitene kadar takıma pek dokunmadı ve daha çok Andy Dawson’un önerileri ile hareket etti. Bu bağlamda Ozan Tufan da Hull City AFC’de yedek kalmaya başladı zira takımın başına geçtiğinde ilk iş olarak Ozan Tufan’ı forvet arkasından alıp defansif orta saha rolüne koyna Andy Dawson, milli oyuncumuzu sonrasında ise yedek bırakmıştı. Andy Dawson, teknik direktörlük koltuğunu Liam Rosenior’a bırakırken kendisi eski görevi olan yardımcı hocalığa dönmüştü. Liam Rosenior da tıpkı Andy Dawson gibi Ozan Tufan’ı defansif orta saha olarak kullandı ama genelde de yedek oturttu.

Ozan Tufan ve Liam Rosenior Arasındaki İlişki Güçlendi

Ozan Tufan’ın devre arasında takımdan ayrılabileceği söyleniyor hatta adı sık sık Beşiktaş ile yazılıyordu fakat ne olduysa devre arasında oldu. Ozan Tufan ve Liam Roszenior bu süreçte çok iyi bir iletişim sağladılar. Liam Rosenior basına verdiği demeçte Ozan Tufan’ın çalışmalarından çok memnun olduğunu belirtti. Ligde ikinci devrenin başlaması ile birlikte de Ozan Tufan’ın sürelerini yavaş yavaş artırdı genç teknik adam. Formasyon olarak 4 2 3 1 ile birlikte 4 4 2‘yi de kullanmaya başlayan Liam Rosenior, Ozan Tufan’a bu dizilimde sağ açık olarak görev verdi.

Ülkemizin yaşadığı üzücü deprem felaketi sonrasında morali çok bozulan Ozan Tufan’ın en büyük destekçilerinden biri de yine hocası Liam Rosenior oldu. Ozan Tufan ve Liam Rosneior, yaşanan bu deprem felaketinin ardından ilişkilerini daha da güçlendirdi.