Hull City AFC Yenilmiyor

Liam Rosenior önderliğinde 2022 – 2023 sezonunun ikinci devresinde beğeni toplayan Hull City AFC, ülkemizde de iki hazırlık maçı yapmıştı. Yeni sezon hazırlıklarına İngiltere’de devam eden Championship takımının bileğini kimse bükemiyor.

Hull City AFC Galatasaray’ı Yendi

İngiltere Championship’te mücadele eden Hull City AFC, Türk iş adamı Acun Ilıcalı tarafından satın alındıktan sonra Türk spor gündeminde kendisine fazlaca yer bulmaya başlayan bir takım oldu. Bunun tek sebebi takımın sahibinin Türkiye’de tanınan ve sevilen biri olması değildi, elbette o da bir etkendi ama ek neden bu değildi. Acun Ilıcalı takımı satın altından sonra takımın başına daha önce Türkiye’de forma giyip gol kralı olmuş ve sonrasında hoca olarak da Türkiye’de çalışmış bir isim olan Shota Arveladze’yi getirdi. O sırada İngiliz kulübü Championship’in düşme hattında yer alıyordu ve dahası düşmesine de kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak üst üste aldığı sürpriz puanlarla ligde kalmayı başardı Hull City. Bu sürecin ardından da Hull City tribünlerinde Türk bayrakları açıldı ve Acun Ilıcalı adına besteler düzenlendi.

Türkiye ile Hull City arasındaki bağları güçlendiren asıl olay ise 2022 – 2023 futbol sezonunun başında oldu. Acun Ilıcalı pek çok transferi Türkiye üzerinden gerçekleştirdi. Ülkemizde daha önce forma giymiş J. M. Seri, Oscar Estupinan, D. Pelkas, Benjamin Tetteh gibi isimleri kadrosuna katan Acun Ilıcalı, milli oyuncu Ozan Tufan’ı da Fenerbahçe’den kadrosuna kattı. Antalyaspor’dan da Doğukan Sinik’i transfer etti İngiliz takımı ama elbette ki Türkiye’de haber değeri çok daha yüksek olan oyuncu Doğukan Sinik’ti.

Sezon boyunca İngiliz kulübünün tribünlerinde Türk bayrakları her zamana görülürken Acun Ilıcalı da Türk basınına verdiği spor dışı röportajlarda bile tek cümle ile de olsa konu Hull City AFC kulübüne geliyordu illa ki. Acun Ilıcalı bu kez takımını Türkiye’ye getirdi. 2023 – 2024 sezonu öncesin hazırlıklarının bir bölümünün Türkiye’de gerçekleştiren Hull City AFC, Galatasaray ve Hatayspor ile birer hazırlık maçı gerçekleştirdi. Galatasaray’a karşı ilk devreyi 3 – 1 yenik kapatan Acun Ilıcalı’nın takımı maçın son 10 dakikasında muhteşem bir geri dönüşe imza attı ve son şampiyonu 4 – 2 mağlup etmeyi başardı. Sonrasında Hatayspor ile de bir hazırlık maçı gerçekleştiren takım 1 – 1 berabere kaldı ve böylece Türkiye’den mağlubiyet yüzü görmeden ayrıldı Hull City AFC.

Hull City AFC

İngiltere’de De Yenilmedi

Türkiye’deki iki maçın ardından İngiltere’ye dönen takım orada da Barnsley ile karşı karşıya geldi. Hull City bu maçı da 1 – 0 kazanmayı başarı ve böylece üç hazırlık maçında 2 galibiyet alırken 1 de beraberlik el etti. Hull City AFC, bir sonraki hazırlık maçında yarın Bradford ile karşı karşıya gelecek, 25 Temmuz’da ise Scunthorpe ile karşılaşacak İngiliz ekibi.