Hull City AFC Bradford Önünde

Bu sezon oynadığı 3 hazırlık maçında da mağlup olmayan Hull City AFC dördüncü hazırlık maçında Bradford karşısına çıkıyor. Bu sezon hedefi Premier Lig için play off oynamak olarak belirleyen Acun Ilıcalı’nın takımı 3 yıl içerisinde İngiltere Premier Lig’e yükselmeyi hedefliyor.

Bradford

Liam Rosenior İle Uzun Süre Devam

Takımın teknik direktörü Liam Rosenior 28 yaşında çok genç bir teknik adam. Takımın başına geçen sezon, ilk devrenin sonlarına doğru geçti Liam Rosenior. Düşme hattının hemen üzerinde aldığı takımla ligi 15. sırada tamamlamıştı genç teknik adam. İngiltere Championship’in 24 takımlı olduğunu düşünürsek 15. sıra için rahatlıkla orta sıra tabirini kullanabiliriz.

Acun Ilıcalı, 2021 – 2022 futbol sezonunun sonlarına doğru satın almıştı takımı ve o sırada Championship’te düşmeme mücadelesi veriyordu İngiliz kulübü, hatta otoritelerin pek çoğu takıma düştü gözüyle bakıyorlardı. Acun Ilıcalı takımı satın altıktan sonra üst üste alınan sürpriz puanlarla ligde kalmayı başardı Hull City AFC ve Acun Ilıcalı da Hull City tribünlerinin sevgilisi oldu bir anda. Tribünlerde Türk bayrakları açılmaya, Acun Ilıcalı adına besteler yapılmaya başlandı. 2022 – 2023 futbol sezonuna da Shota Arveladze önderliğinde çok iyi bir başlangıç yaptı Hull City ve bir anda kendisini ligde zirve mücadelesi yaparken buldu. Ancak bu fazla uzun bir süreç olmadı ve ligde 6. haftanın ardından düşüşe geçti İngiliz kulübü.

Sezon başındaki başarılı performansın ardından Premier Lig hayali kuran Acun Ilıcalı da bu hayalleri ertelemek zorunda kaldı çünkü kulübün kötü gidişi devam etti ve bir anda yine düşme hattında buldu kendisini Hull City. Mecburen hoca değişikliğine giden Acun Ilıcalı, takımın başına genç teknik adam Liam Rosenior’u getirdiğinde o dönem bu tercih bazı eleştiriler aldı. Çünkü takım ligde kritik bir durumdaydı ve daha tecrübeli bir teknik adam tercihi daha doğru görünüyordu böyle bir durumda ancak Acun Ilıcalı genç teknik adama güvenmeyi seçti ve sonunda haklı çıkan da kendisi oldu. Ligin ikinci devresinde iyi bir performans ortaya koyan takım ligi orta sırada bitirdi ve görünüşe göre bu sene daha da fazlasını yapacak Liam Rosenior’un ekibi.

Hull City AFC Bradford Önünde De Favori

Hull City AFC geçen sezonun ikinci devresindeki yükselişini şimdiye kadar hazırlık maçlarına da yansıtmayı başardı. Ülkemizde iki hazırlık maçı yapan İngiliz kulübü, Galatasaray’ı geriden gelerek 4 – 3 yendikten sonra Hatayspor ile de 1 – 1 berabere kalmıştı. İki maçta da iyi bir oyun ortaya koyan İngiliz kulübü sonrasında oynadığı Barsnely maçını da 1 – 0 galip gelerek tamamladı. Bu sezonki dördüncü hazırlık maçında Bradford ile karşılaşacak olan takım kendisine güveniyor fazlasıyla. Sahaya galibiyet için çıkacak olan takımın bu hazırlık maçında da mağlup olmayacağı düşünülüyor.