Hull City AFC’de Değişen Bir Şey Yok

Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City AFC, yeni hocası Andy Dawson önderliğinde çıktığı 2. maçında mağlup oldu. Andy Dawson, takımla çıktığı ilk maçta Wigan A. karşısında 2 1 galip gelmişti Hull City AFC. Bu maç, Hull City AFC’nin yeni hocası önderliğinde çıktığı ilk deplasman maçıydı ve maçı Huddersfield City 2 0 kazandı. Dolayısıyla hoca değişse de Hull City AFC’de çok da bir şey değişmedi ve mağlubiyetler devam etti.

Hull City AFC'de

Hull City Kötü Oynamadı

And Dawson’un takımı bu maça da tıpkı Shota Arveladze döneminde olduğu gibi 4 2 3 1 dizilimi le çıktı. Bilindiği üzere Shota Arveladze de 2021 22 futbol sezonunun sonlarına doğru takımın başına geldiğinde takımı 4 2 3 1 oynatmaya başlamış, o sırada düşme hattında olan takım aldığı sürpriz puanlarla lige tutunmayı başarmış ve devamında da 2022 23 futbol sezonuna Gürcü teknik adam ile başlamıştı Acun Ilıcalı’nın takımı. Sezon başında yapılan pek çok transferle birlikte 4 2 3 1’in daha iyi sonuçlar vereceği beklense de sezona iyi giren Hull City sonrasında ciddi bir düşüş yaşamış ve düşme hattına kadar gerilemişti ki zaten bu kötü gidiş sonunda Acun Ilıcalı ile arası çok iyi olduğu bilinen Gürcü teknik adam Shota Arveladze koltuğunu kaybetmişti.

Shota dönemine ait en büyük eleştirilerden biri 4 2 3 1 dizilimindeki kenar forvetlerin kenar forvet oynamaya uygun profiller olmamasıydı. Andy Dawson takımın başına geçince bunu değiştirdi ayrıca milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı da forvet arkasındaki 10 numara pozisyonundan alıp onu çift ön liberodan biri yaptı. Huddersfield City karşısına şöyle çıktı Andy Dawson; kalede N. Baxter, sağ bekte L. Coyle, sol bekte C. Elder, stoper ikilisi J. Greaves ve A. Jones oldu. İki defansif ön liberodan birisi Ozan Tufan olurken Ozan Tufan’ın yanında ise R. Slater yer aldı. Forvet arkasında yine geçen hafta kazanılan Wigan maçında olduğu gibi D. Pelkas yer alırken forvette ise takımın değişmez golcüsü Kolombiyalo forvet Oscar Estupinan yer aldı. Shota’nın eleştirildiği konulardan biri olan kenar forvetlerde ise C. Chiristie ve R. Longman yer aldı.

Maça iyi başlayan Hull City Afc’de yine savunma hatası geldi ve 30. dakikada sağ bek L. Coyle topu kendi ağlarına yolladı. Golden sonra biraz baskı kuran Hull City AFC’de girilen pozisyonlar değerlendirilemeyince ilk yarı 1 0 bitti.

Hull City AFC’de Doğukan Sinik 2. Yarıda Oyuna Girdi

İkinci yarıya oyuncu değişikliği ile başlayan Andy Dawson takımın diğer Türk oyuncusu Doğukan Sinik’i de oyuna aldı. Ancak ikinci yarı başladıktan 10 dakika sonra rakip takım ikinci golü bulunca Andw Jones, Jean Michael Seri’yi oyuna alıp oyundan ise Ozan Tufan’ı çıkardı ve iki Türk oyuncumuz bu maçta sadece 10 dakika birlikte oynama şansı bulabildi. Maç kaybedilse de Hull City AFC’NİN performansı kötü değildi.