Andy Dawson ile 2. Sınav

Sezona büyük bir sükseyle giren, büyük hayaller kurmaya başlayan Hull City, 4. haftanın ardından önlenemez bir düşüş trendine girmiş ve sonunda da teknik direktörü Shota Arveladze ile yollarını ayırmıştı. Hull City takımı çeşitli görüşmelerin ardından yeni bir teknik adam ile anlaşamamış ve yardımcı hoca Andy Dawson takımın yeni patronu olmuştu. Hull City Andy Dawson ile şimdi 2. sınavına çıkacak.

Andy Dawson

Andy Dawson İle İlk Maçta Galibiyet Gelmişti

Shota Arveladze önderliğinde sezona oldukça iyi başlamıştı Hull City takımı. Zaten Shota Arveladze ve Hull City beraberliği 2021 22 futbol sezonunda da başarılı başlamıştı. O sırada düşme hattında olan Hull City AFC takımını satın alan Acun Ilıcalı, takımın başına Türkiye’den tanıdığı Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirmiş ve Shota Arveladze takımı ligde tutmayı başarmıştı. Bu sezon hazırlık döneminde özellikle Türkiye menşeli pek çok transfere imza atan Hull City AFC sezona oldukça iyi girmiş, ilk 3 hafta sonunda da kendisini Championship’in zirvesinde bulmuştu. Hatta bu dönem Hull City için ciddi ciddi Premier Lig hayalleri yazılıp çizilmeye başlanmış, kulübün sahibi Acun Ilıcalı Premier Lig Hayali olduğundan bahsetmişti.

Geçen zamanla birlikte Hull City AFC hem aldığı mağlubiyetler hem de yaşadığı sakatlıklarla tüm süksesini kaybetti ve kendisini ligin düşme hattında buldu. Shota Arveladze, sezon başından beri oynattığı 4 2 3 1’den bile vazgeçerek üçlü savunmaya döndü ama bu da kötü gidişe çare olmadı ve son haftalarda yine klasik dizilimine geri dönmüştü. Sonuç olarak kötü gidiş son bulmadı, Hull City takımı düşme hattına indi ve Shota Arveladze ile de yollar ayrıldı. Shota Arveladze yerine Sergen Yalçın gibi Türk hocaların da dahil olduğu pek çok isim ortaya atıldı ama Acun Ilıcalı, Hull City AFC için uygun teknik adamı bir türlü bulamadı ve takım, yardımcı hocası Andy Dawson önderliğinde ligde maça çıktı. Ve ligdeki mağlubiyet serisini de bu maçla bitirmeyi başardı. Hull City AFC, kendi sahasında konuk ettiği Wigan A. takımını 2 1 yenmeyi başararak haftalar sonra üç puanı almayı başardı.

Huddersfield Town Deplasmanına Gidecekler

Hafta arasında Hull City AFC sahibi Acun ılıcalı yaptığı açıklamada teknik adam görüşmelerinden olumlu sonuç alınamadığını ve takımın Andy Dawson ile devam etmeye karar verdiğini belirtti. Böylece Hull City AFC’nin önümüzdeki maça da Andy Dawson ile çıkacağı kesinleşmiş oldu. İlk maçında 3 puanı almayı başaran Andy Dawson’un ikinci maçında nasıl bir performans vereceği merak konusu; ancak takım içerisinde kendisinin çok sevilen bir isimolması bu zor süreçte Andy Dawson’un en büyük avantajı olacak.

Andy Dawson’ın takımdaki Türk oyuncular Ozan Tufan ve Doğukan Sinik‘i de ilk 11’in bir parçası olarak gördüğü öğrenildi.