Hull City Middlesbrough İle Karşılaşacak

Ozan Tufan ve Doğukan Sinik gibi iki Türk oyuncunun formasını giydiği Hull City AFC, ligde bu hafta Middlesborugh ile karşı karşıya gelecek. Ligde 2 maç üst üste kazandıktan sonra ligin favorileri arasında gösterilen Blackburn Rovers’a mağlup olan kulübün asıl seviyesini gösterecek maçın bu maç olduğu düşünülüyor. Çünkü Hull City AFC 20, Middlesbrough ise 17 puana sahip ve bu maç her iki takım için de direkt hedef maçı konumunda.

Hull City

Kaybeden Düşma Hattına İnecek

Sezona Shota Arveladze önderliğinde giren Hull City AFC o kadar iyi bir sezon başlangıcı yapmıştı ki adı Premier Lig adayları arasında anılmaya başlanmıştı. O dönem Türk spor basınına demeç veren Acun Ilıcalı da sık sık Premier Lig hayali olduğundan bahsetmişti. Tabii Premier Lig hayalleri oldukça kısa sürdü Hull City AFC için. Ligin ilk üç dört haftasında bu hayalleri kuran takım sonrasında gerçeklerle yüzleşti. Üst üste gelen kötü sonuçlara çözüm üretmek için geçen seneden beri uyguladığı 4 2 3 1’den bile vazgeçen Shota Arveladze’nin bu çabası da düşüşe dur diyemedi. Shota Arveladze’nin takımdan ayrılacağı dedikodusu takım düşme hattına kadar inince gerçekleştir ve Acun Ilıcalı, çok sevdiği Shota Arveladze’yi görevden almak zorunda kaldı.

Shota Arveladze‘nin ardından teknik adam arayışlarına devam eden Hull City AFC kimse ile anlaşma sağlayamadı ve takımı yardımcı antrenör Andy Dawson’a emanet etti Acun Ilıcalı. Andy Dawson, Hull City AFC başında çıktığı ilk maçta 3 puan alsa da sonrasında mağlubiyetler devam etti ve Hull City AFC düşme hattının hemen üzerine kadar geriledi. Fakat Andy Dawson önderliğindeki Hull City AFC son iki maçta aldığı iki önemli galibiyetle derin bir nefes aldı ve kendini yeniden orta sıralara atmayı başardı. Fakat sonrasında yine bir mağlubiyet aldı Hull City AFC. Yine de Blackburn Rovers, bu sene için Hull City AFC’nin rakibi sayılamaz. Oysaki Middlesbrough maçı direkt bir hedef maçı olacak.

Middlesbrough Da Kötü Bir Sezon Geçiriyor

Middlesbrough takımı 60 milyon avroluk takım değeri ile aslında ligin güçlü takımlarından birisi gibi görünüyor. Tabii şunun kimseyi yanıltmaması lazım, 60 milyon avro, İngiltere’deki gelirler düşünüldüğünde çok da yüksek değil. Daha doğrusu İngiltere Championship’te takım değerleri arasında uçurum yok. Bu lig, Avrupa’nın pek çok büyük ligi ile kıyaslanabilecek gelirlere ve takım bütçelerine sahip. Yine de 24 takımın olduğu ligde takım değeri 50 milyon avro üzerinde olan sadece 6 takım var ve Middlesbrough da bunlardan birisi. Buna rağmen son üç maçta sadece bir kez galip gelebilen takım ligin düşme hattına yer alıyor ve onlar da Hull City AFC maçını hem bir çıkış maçı hem de direkt hedef maç olarak görüyorlar.