Hull City AFC Yine Mağlup

Hull City AFC’de ikinci bahar da kısa sürdü ve Acuın Ilıcalı’nın takımı ligde yeniden mağlubiyet serisine girdi. Hull City AFC, Middlesbrough’a kendi sahasında 3 1 mağlup oldu ve ligde üst süte ikinci yenilgisini aldı. Geçen hafta da Blackburn Rovers’a mağlup olan takım 2 maçta kaybettiği 6 puan sonrasında yeniden düşme hattı potasına girdi ve 18 maç sonunda topladığı 20 puanla, 24 takımlı İngiltere Championship’te 21. sırada yer bulabildi kendisine.

Hull City AFC

Blackburn Rovers Yenilgisi Tamam Ama…

Acun Ilıcalı’nın takımı geçen hafta ligin güçlü ekiplerinden Blackburn Rovers‘a kendi sahasında 1 0 mağlup olsa da pek kimse bu mağlubiyetin üzerinde durmamıştı. Blackburn Rovers zaten ligin şampiyonluk adayları arasında görülen bir takımdı ve Hull City için böyle bir takıma iyi bir oyun sonrasında 1 0 yenilmek gayet anlaşılabilir bir durumdu. Kaldı ki takım, öncesindeki iki maçı da kazanarak zaten tehlikeli bölgeden orta sıralara doğru bir ivmelenme yakalamıştı. Ancak alınan bu son mağlubiyetle birlikte takım düşme hattına indi çünkü bu kez kaybedilen ekip sıralamada Hull City AFC’nin gerçek bir rakip konumundaydı. Middlesbrough takımı bu maç öncesinde 17 puandaydı. Maçı kazanarak puanını Hull City ile eşitleyen Middlesbrough böylece ikili averajı da eline geçirdiğinden sıralamada Hull City’nin üzerine çıkmayı başardı. Bu mağlubiyet sonrası Hull City’de moraller dibe vurdu.

Maçta konuk ekip Middlesbrough 30. dakikada golcüsü C. Akpom ile bulduğu golle 1 0 öne geçti. Golden sonra Hull City AFC biraz baskı yapsa da yine de ilk yarıda eşitliği sağlayamadı. İkinci yarıya aynı kadro ile çıkan Hull City AFC’de teknik adam Andy Dawson oyuna 55. dakikada müdahale etti ve D. Pelkas ile Doğukan Sinik oyuna girdi. Değişikliklerden hemen sonra 60. dakikada Cyrus Christie ile eşitlik golünü bulan takım ne var ki sadece 3 dakika sonra kalesinde yine gol gördü. Savunma zafiyetlerinin devam ettiği takımda 63. dakikada T. Figueiredo topu kendi ağlarına gönderdi. Hull City AFC bu golü çıkarmaya çalışırken bu kez de 80. dakikada Hull City’nin golü kaydenen oyuncu Cyrus Christie topu kendi ağlarına gönderdi ve bu golden sonra Hull City AFC sahada adeta çöktü.

Hull City AFC ‘de Andy Dawson İçin Ayrılık Zamanı

Sezona Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile başlayan takım alınan kötü sonuçların ardından Shota Arveladze ile yolları ayırmış ve bir süre teknik adam aradıktan sonra takımı yardımcı teknik adam Andy Dawson’a emanet etmişti Shota Arveladze. Ancak bu son mağlubiyetin ardından takım düşme potasına girdi ve bu da takımın patronu Acun Ilıcalı’nın yeniden teknik adam arayışına yönelmesine yol açtı. Gelen bilgiler takımın kısa süre sonra yeni bir teknik adama emanet edileceğini söylüyor.