Hull City Ne Yapsa Olmuyor

Hull City AFC teknik adam değişikliğine gitti ama bu değişiklik de takımdaki kötü gidişi durdurmak konusunda bir işe yaramamış gibi görünüyor. Üst üste ikinci mağlubiyetini alan Acun Ilıcalı’nın takımı, Shota Arveladze’nin ayrılığı sonrasında takımın başına geçen yardımcı hoca Andy Dawson önderliğinde aldığı galibiyetle moral bulsa da mevcut durum düşünüldüğünde bunun da yalancı bir bahar olduğu izlenimine kapılıyor takımın taraftarları.

Hull City AFC’de Taktik Değişti Sonuç Değişmedi

Takımın başında 3. maçına çıkan Andy Dawson, 2. mağlubiyetini aldı Birmingham karşısında. Daha önceki maçlarda tıpkı Shota Arveladze gibi 4 2 3 1 ile sahaya çıkan Hull City AFC, bu maçta ise 4 4 1 1 şeklinde sahaya çıktı. Kalede N. Baxter, stoperde T. Figueiredo ve A. Jones, sol bekte J. Greaves, sağ bekte C. Christie ile sahaya çıkan Andy Dawson, orta dörlünün sağında G. Docherty, solunda milli oyuncumuz Doğukan Sinik ve orta saha ikilisi olarak da Ozan Tufan ile Jean Micheal Seri’ye şans verdi. Fenerbahçe’den kadroya katılan 3 oyuncudan biri olan D. Pelkas’ı forvet arkası 10 numara olarak oynatan Andy Dawson, forvet olarak da Oscar Estupinan‘ı sahaya sürdü. 4 4 1 1 formasyonu Hull City’nin bu sene ilk kez oynadığı bir formasyon oldu. Shota Avrladze döneminde takım 4 2 3 1 ile başladığı sezonda kötü sonuçların gelmeye başlamasının ardından 3 4 3’e dönmüş ama sonuç alınamayınca üçlü savunmadan vazgeçilerek yeniden sezon başındaki formasyona geri dönülmüştü. Formasyonlar hatta teknik adam değişse de Acun Ilıcalı’nın ekibindeki kötü gidiş ve puan tablosunda aşağıya doğru devam eden düşüş değişmedi.

Hull City

Ozan Tufan’ın da Rolü Değişti

Andy Dawson oyuncuların yerini de fazlasıyla değiştirdi takımın başına geçtiğinden beri. En büyük değişimlerden birini Ozan Tufan’ın kullanım şekli konusunda gördük aslında. Shota Arveladze, ilk andan beri Ozan Tufan’ı her zaman forvet arkası 10 numara olarak kullandı. Bu konuda ilk maçta övgü alan Shota Arveladze sonrasında eleştirilmiş, Ozan Tufan’ın o rol için yeterli yaratıcılığa ve tekniğe sahip olmadığı söylenmişti.

Andy Dawson takımın başına geçtiği ilk maçtan itibaren Ozan Tufan’ı forvet arkasından aldı. Orada D. Pelkas’ı deneyen genç teknik adam Ozan Tufan’ı ise savunmanın önünde box to box olarak kullanmaya başladı. Ozan Tufan Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda da bu rolde oynuyor, diğer yandan Fenerbahçe kariyerinde zaman zaman Shota Arveladze’nin onu kullandığı gibi forvet arkasın 10 numara olarak oynamışlığı da vardı. Hem takımdaki genel hem de Ozan Tufan özelindeki değişikliklerin olumlun olumsuz bir değerlendirmesini yapmak için şu an elbette çok erken. Ancak Hull City AFC’nin kaybedecek çok fazla zamanı kalmadı.