Hull City Norwich’i Ağırlayacak

2022 23 futbol sezonunda İngiltere Championship’in 3. haftasında Hull City Norwich City’i konuk edecek. Acun Ilıcalı’nın sahibi, Shota Arveladze’nin ise teknik direktörü olması sebebiyle Türk futbolseverler tarafından yakından takip edilen İngiliz ekibi, bu sezon Ozan Tufan, Doğukan Sinik gibi iki Türk futbolcuyu da kadroya katınca artık iyice bizden bir takım gibi olmuştu. Hull City’de ayrıca Fenerbahçe’den alınan Allahyar ve Yeni Malatyaspor’dan kadroya katılan Benjamin Tetteh de tanıdık diğer isimler.

Hull City Çıkış Arıyor

Kötü bir dönemden geçen İngiliz ekibinde teknik direktör Shota Arveladze eleştiri oklarının tam hedefinde durmakta şu anda. Sezona kendi sahasında Brsitol City galibiyeti ile giren Hull City, bu maçta 1 0 geriye düşmesine rağmen maçtan kopmamış ve önce Ozan Tufan’ın penaltısı ile eşitliği yakalamış, devamında ise yine Türkiye’den tanıdık bir isim olan, bir dönem Galatasaray forması da giyen Jean Michael Seri’nin son dakika golü ile üç puanı almıştı. Maçın ardından hem Ozan Tufan, hem Hull City’nin kendisi hem de teknik direktör Shota Arveladze büyük övgüler almıştı. Takımın direnci, maçtan kopmaması ve kadro kalitesi övülerek bu sene Premier Lig için en güçlü adaylardan biri olarak gösterilmişti Hull City.

Devamında ise işler bir anda tersine döndü Hull City ve Gürcü teknik adam için. İlk resmi maçın ardından Ozan Tufan’ı forvet arkası kullandığı için övülen Shota Arveladze ligin ikinci haftasında Preston deplasmanındaki kötü performansın ardından aynı şey için bu kez eleştirildi. Ozan Tufan’ın savunma arkası oynayabilecek meziyetlere sahip olmadığını, bu tercihin Hull City oyununu kısırlaştırdığı söylenmişti. Bu ciddi eleştirilerin arkasından oynanan Bradford City maçında da 1 0 öne geçmesine rağmen skoru korumayı başaramadı Hull City ve maçı 2 1 kaybetti. Lig Kupası maçı olan bu maçta Hull City’nin attığı tek golün Ozan Tufan’ın ayağından gelmesi en azından Ozan üzerindeki baskıyı kırmış olsa da Shota Arveladze özelindeki eleştiriler artıracak devam etti. O kadar ki Shota Arveladze’nin sezonu Hull City’yle tamamlayamayacağı ve Hullk City’nin kadro kalitesine rağmen Shota’nın korkak oyun anlayışı sebebiyle Premier Lig iddiasının çok uzağında yer alacağı bile yazılıp çizildi.

Hull City

Norwich City Maçı Merakla Bekleniyor

İşte bu şartlar ve baskının altında hazırlanıyor Shota Arveladze’nin takımı bu sezonun 4. resmi maçına. Norwich City maçı Hull City’nin bu sezon evinde oynayacağı ikinci maç olacak. Geride bıraktığımız 2021 22 futbol sezonunda Premier Lig’de mücadele eden takım Norwich City, Ozan Kabak’ın formasını giymesi nedeniyle Türk futbolseverlerin yine yakından takip ettiği, bildiği bir takımdı. Sezon sonunda Premier Lig’den düşen takımda, kiralık olarak forma giyen Ozan Kabak da ayrılıp kendi kulübüne döndü. Yani sonucu merakla beklenen bu mücadelede iki Ozan’ı karşılıklı izleyemeyecek Trük futbolseverler.