Bradford City İlk Maçı Kazandı

Championship’teki ilk maçında kendi sahasında geriden gelip Bristol City’i 2 1 mağlup eden Ozan Tufan’ın takımı Hull City, ikinci maçında ise Preston ile 0 0 berabere kalıp iki maç sonunda 4 puana ulaşıp ligde üst sıralarda yer almıştı. Ne var ki Preston maçının ardından hem teknik direktör Shota Arveladze’ye hem de milli oyuncumuz Ozan Tufan’a ciddi eleştiriler gelmiş hatta eleştiriler öyle boyutlara ulaşmıştı ki Shota Arveladze’nin Hull City ile sezonu tamamlanmasının mümkün olmadığı söylenmişti. Bu eleştirilerin ekseninde Bradford City deplasmanına Lig Kupası maçı için gitti Hull City.

Bradford City

Bradford City Maçı Lig Kupası Maçıydı

İki maç üzerinden oynanacak olan kupa maçının ilk ayağını Bradford City 2 1 kazandı. Bu mağlubiyet ile Hull City ve teknik adam Shota Arveladze üzerindeki baskının daha da art artacağını öngörmek için kahin olmaya gerek yok. Maçta öne geçmesine rağmen skoru korumayı başaramayan Hull City’de eleştirilerin hedefinde yine Shota Arveladze vardı. Oysaki aslında ilk maçın ardından Shota ve takımının direncini öven, rakibe zor pozisyon verdiğini söyleyenler de yine aynı insanlardı. Fakat eleştirenleri eleştirmeyi bir kenara bırakırsak eleştirilerde haklılık payı olduğu bir gerçek ve bu pay pek de azımsanacak cinsten değil.

Bradford City karşısında öne geçen Shota Arveladze öğrencileri, tıpkı Preston maçında olduğu gibi bu maçta da çok fazla kenar ortasına izin verdiler. Preston maçında bu kenar ortalara Prestonlu oyuncular vurmayı başarmış ancak kaleci Matt Irgman’ı geçmeyi başaramamışlardı. Bu maçta ise bu kez ya Bradford City hücumcuları Preston forvetlerinden daha becerikliydi ya da Matt Irgman o kadar da formda değildi. Birbirine çok benzeyen iki pozisyonda gelen kenar ortalardan birini kafayla diğerinde ise temiz bir ayak içi ile golleri buldu Bradford City ve maçı 1 0’dan 2 1’e getirmeyi bildi.

Teselli İkramiyesi

Maçın Hull City adına sadece iki güzel yanı vardı ki bu zoraki bir teselli arayışı olarak da görülebilir. Birincisi bu maç bir kupa maçıydı ve telafisi mümkün. Çünkü İngiltere’de Lig Kupası maçları iki ayaklı maçlar ve bu maçın rövanşı Hull City’nin sahasında oynanacak. İkinci teselli ise Hull City‘nin golünü, Preston maçında çok eleştirilen ve hücum performansı çok yetersiz bulunan Ozan Tufan tarafından atılması oldu. Harika bir gole imza atan Ozan Tufan, bu nefis golüyle Preston maçından sonra kendisinin hücum ve yaratıcılık gücünü eleştirenlere en güzel cevabı sahada vermiş oldu.

Son üç resmi maçta 2 gol atan Ozan Tufan, mevcut durumda Hull City’nin en büyük hücum gücü konumunda. Ozan Tufan’ın maç eksiğine rağmen hücumda böylesine etkili olması Ozan’ın başarısı kadar Hull City’nin mevcut kısır oyununun da bir göstergesi aynı zamanda.