Hull City Sakatlık Raporu

Acun Ilıcalının takımı Hull City sezona beklentilerin çok ötesinde bir performansla başlamış ve oyun olarak izleyenleri pek memnun etmese de topladığı puan ve ligdeki konumu ile oldukça iyi bir grafik çizmiş ve Hull City taraftarlarını sevince boğmuştu. Özellikle geçen sene düşmeme mücadelesi veren hatta Acun Ilıcalı’nın takımı satın almasının ardından yaptığı hamlelerle lige tutunan Hull City’de taraftar bu sene yaşadıklarını bir mucize olarak adlandırıyor. Ancak bu güzel gidişe adeta nazar değdi ve Acun Ilıcalı’nın takımı sakatlıklarla sarsıldı.

Hull City

Jean Michael Seri İle Başladı

Türkiye’ye yolu düşen oyuncularla hücum hattını oluşturan takım bu oyuncuları birer birer sakatlıklara kurban verdi. Takımda hücum bölgesi Allahyar Sayyadmanesh, Ozan Tufan ve Benjamin Tetteh ve Oscar Estupinan’dan oluşuyor. Oscar Estupinan’ın tek forvet olarak sahaya çıktığı dizilimde onun hemen arkasındaki üçlü ise Fenerbahçe’den alınan Allahyar Sayyadmanesh, yine Fenerbahçe’den alınan Ozan Tufan ve Yeni Malatyaspor’dan alınan Benjamin Tetteh yer alıyordu. 4 2 3 1 formasyonunu tercih eden Shota Arveladze, orta saha ikilisinden biri olarak da yine yolu Türkiye’den geçmiş olan, bir dönem kiralık olarak Galatasaray formasını giyen Jean Michael Seri’ye görev veriyordu. Veriyordu diyoruz çünkü Jean Michael Seri sakatlandı ve formasından uzak kalmak zorunda kaldı.

Hull City’de sakatlık serüveni aslında Jean Michael Seri ile başlamadı. Yine Türkiye’den transfer edilen Doğukan Sinik sakatlığı sebebiyle henüz hiçbir resmi maçta Hull City takımının formasını sırtına geçiremedi. Bu sebeple Doğukan Sinik’i bir kenara bırakırsak sakatlık serisi Jean Michael Seri ile başladı diyebiliriz. Jean Michael Seri’nin ardından asıl yıkımı yaşatan maç ise hem skor hem de sakatlıklar anlamında West Bromwich Albion maçı oldu.

Hull City Adeta Dağıldı

Ligin 5. haftasındaki West Bromwich Albion maçına kadar mağlubiyeti olmayan Hull City takımı bu maçta kelimenin tam anlamıyla dağıldı. Bu maçı 5 2 kaybeden Acun Ilıcalı’nın ekibi aynı zamanda bu maçta iki oyuncusunu da sakatlığa kurban verdi. Maçın ilk yarısında Ozan Tufan, ikinci yarısında ise Allahyar Sayyadmanesh sakatlıkları sebebiyle oyuna devam edemeyip oyundan çıkmak zorunda kaldılar.

Her iki oyuncunun da sakatlığının ciddi olduğu ve eylül ayı boyunca forma giymelerinin mümkün gözükmediği öğrenildi. Maçtaki 5 2’lik hezimetten ziyade bu iki oyuncunun kaybı ile sarsılan Hull City, sonraki lig maçını kazansa da 3 önemli oyuncusunun eksikliğini sahada fazlasıyla hissettiği görüldü.

Bir sonraki lig maçına Queen Park Rangers FC deplasmanına konuk olacak olan Acun ılıcalı’nın takımına neredeyse hiç şansın tanınmıyor. Tam kadroyla bile pozisyon üretmekte zorlanan ve çok pozisyon vermekle eleştirilen, ligdeki konumu da şansa bağlanan Hull City’nin mevcut sakatlıklardan sonra dağılacağı ve ligde alt sıralara doğru gerileyeceği düşünülmekte.