Leicester City Ölüm Kalım Maçına Çıkıyor

İngiltere Premier Lig’de 37. hafta bir maç dışında tamamlandı. Son maç ise bugün Newcastle United ile Leicester City arasında oynanacak. Bu oynanacak maçla birlikte İngiltere Premier Lig’de 37. hafta tamamlanacak ve hafta arasında da 32. haftadan eksik maçları oaln dört takım sahaya çıkacak. Manchester United sahasında Chelsea takımını konuk ederken sezonun flaş ekibi Brighton & Hove Albion FC ise şampiyon Manchester City ile karşılaşacak.

Leicester City

Sıralama Kısmen Belli

İngiltere Premier Lig’de şampiyon ve ikinci belli. Uefa Şampiyonlar Ligi’ne katılım biletini içeren ilk dört sıranın da sahipleri aslında belli ama kimin 3. kimin 4. olacağı belli ki son haftaya kalacak. Bugün oynanacak olan Newcastle United – Leicester City maçının da belirleyiciliği var 3. ve 4. lük sıralamasında zira ligde 3. sıra için çekişen takımlar Manchester United ve Newcastle United.

Ligde 5. ve 6. sırada da belli ama 7. sırada Aston Villa mı, yoksa Tottenham mı olacak bunu son hafta maçları belirleyecek. İngiltere Premier Lig’de 7. sıra son Avrupa bileti demek, o yüzden önemli kimin 7. olacağı da. İngiltere Premier Lig‘de 20 takım var ve lig 38 hafta üzerinden oynanıyor. Her sene 3 takım da küme düşüyor Premier Lig’de. 2022 23 futbol sezonunda küme düşen ilk takım Southampton oldu. Küme düşecek kalan 2 takım ise 3 aday var; Everton, Leeds United ve Leicester City.

Leicester City Kazanırsa Nefes Alır

Bugün oynayacağı Newcastle United maçı öncesinde Leicester City 30 puanla 19. sırada ancak Leciester City takımının bir maçı eksik. Yani bugün eğer Leicester City deplasmanda Newcastle United’ı deplasmanda yenebilirse son hafta öncesi önemli bir avantaj elde edecek ve 17. sıradaki Everton ile puanını eşitleyecek. Beraberlik ya da mağlubiyet halinde ise Leicester City muhtemelen küme düşecek çünkü o durudma son hafta hem Everton takımının hem de Leeds United’ın aynı anda yenilmesi ve Leicester City’nin de galip gelmesi gerekiyor.

Premier Lig’de son hafta Leeds Untied, sahasında Tottenham’ı konuk ederken Everton da yine sahasında Borunemouth ile oynayacak. L. City ise West Ham United’ı konuk edecek. Ancak her şeyden önce L. City bugün oynayacağı maçta üstelik de deplasmanda Newcastle United’ı mağlup etmek zorunda ki bu da pek kolay değil zira Newcastle United hem bu ligin bu sene en iyi takımlarından biri hem de ligde iddiası devam eden az sayıdaki takım arasında Newcastle United.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Manchester United ile haftalardır devam eden bir 3.lük yarışı içerisinde olan siyah beyazlı o ekip bugün sahasında puan bırakmak istemeyecek ve Leicester City karşısında galibiyet için çıkacaktır. Otoriteler ligde kalacak takımın Everton olacağı görüşünde.