Liam Rosenior İle Mağlubiyet Unutuldu

Hull City AFC, genç teknik adam Liam Rosenior önderliğinde Championship’in ikinci yarısında çıktığı 3 maçta da mağlup olmadı. 2022 Dünya Kupası ile birlikte Championship, her zamankinden daha önce ara tatile girmişti. Dünya Kupası’nın Arjantin şampiyonluğu ile sona ermesinin ardından ligler kaldığı yerden devam etmeye başladı.

24 takımdan oluşan ve 46 hafta üzerinden oynanan Championship, normalde 23. haftanın ardından devre arasına girmesi gereken bir ligdi ama bu sene Dünya Kupası’nın Katar’da olması sebebiyle bu ülkenin ikliminden dolayı turnuva kış aylarında yapıldı ve Avrupa’nın pek çok ligi de takvimini buna göre düzenledi. Haliyle Championship de 22. haftadan sonra ara tatile girmişti.

Beraberlikle Başladı, Öyle Devam Ediyor

Dünya Kupası arasından sonra ilk maçına Watford deplasmanında çıktı Liam Rosenior’un öğrencileri. Maç, başladığı gibi 0 0 sona erdi ve Hull City AFC ligin ikinci yarısına 1 puan ile başlamış oldu. Bu maçtan sonra kendi sahasında Sunderland karşısına çıktı Ozan Tufan ve arkadaşları. Bu arada ikinci yarının ilk haftasında olduğu gibi bu maçta da Ozan Tufan yine yedek kulübesinde başladı maça. Hull City AFC 0 0 beraberlikle girdi Sunderland maçında devre arasına. İkinci yarı da rakibin 10 kişi kalması sonucunda bastıran Hull City AFC, arkasında derin boşluklar verdi ve o boşlukları değerlendiren Sunderland golü buldu. Maçın bitimine 20 dakika kala yenik duruma düşen Hull City AFC’de teknik adam Liam Rosenior oyuna müdahale etti ve milli oyuncumuzu sahaya sürdü. Ozan Tufan, takımının skoru eşitlemesini sağlayan golü atarak 1 puanı kurtarırken Hull City AFC, Dünya Kupası arası sonrasındaki iki maçtan da beraberlikle ayrılmış oldu.

Championship’te ikinci yarının üçüncü maçında bu kez Blackpool‘u kendi sahasında konuk etti Acun Ilıcalı’nın takımı. Sunderland maçındaki performansı sonrası Ozan Tufan da bu maçla birlikte ilk11’deki yerini geri almış oldu. Mutlak 3 puan parolasıyla çıkılan maçta 28. dakikada yenen golle yine yenik duruma düştü Liam Roseniro’un öğrencileri. Bu maçta da Hull City’nin imdadına bir kırmızı kart yetişti ve 52. dakikada rakip takım sahada 10 kişi kaldı. Bu fırsatı kullanmayı bilen Hull City AFC 77. dakikada skora eşitliği getirdi. Sonrasında galibiyet için uğraşsa da istenilen gol bir türlü gelmedi. Böylece Hull City üst üste üçüncü maçından da namağlup ayrılmış oldu.

Liam Rosenior

Liam Rosenior Galibiyete İnanıyor

Genç teknik adam Liam Rosenior, takımın performansından, yenik duruma düşülmesine rağmen oyundan kopulmamasından çok memnun. Liam Rosenior yenilgisiz serisinin devam edeceğini ve yakında 3 puanların da geleceğini belirtti. Hull City AFC için yapılan yorumlar da oldukça olumlu. Eski kırılgan görüntüsünden uzak olan takım galip gelemese de en azından kolay gol yemiyor ve bir şekilde puan toplamayı başarıyor.