Hull City Bildiğiniz Gibi

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu, Doğukan Sinik, Ozan Tufan gibi Türk oyuncuların forma giydiği Hull City, Championsihp’in Dünya Kupası arasından sonraki üçüncü maçında da berabere kaldı.

Daha önce Watford ile deplasmanda 0 0, sonrasında ise Sunderland ile kendi sahasında 1 1 beraber kalan takım, üçüncü maçında ise bu kez Blackpool ise yine 1 1 berabere kaldı. Böylece devre arasından sonra çıktığı 3 maçta 2 gol atıp 2 gol yiyen takım 3 puan topladı. Ozan Tufan ise beklenildiği üzere bu maça ilk 11’de başladı. Konuk ekip 28. dakikada öne geçerken ilk yarı bu skorla tamamlandı. İkinci yarıda 53. dakikada konuk takım 10 kişi kaldı ve bu dakikadan itibaren Hull City, rakibi üzerinde ciddi bir baskı kurdu. Gol de 77. dakikada bu sene takımın en golcü oyuncusu olan Oscar Estupinan’dan geldi.

Hull City Hocası Liam Rosenior, Ozan’ı Eski Yerinde Oynattı

Maçta Ozan Tufan beklenildiği gibi ilk 11’de sahaya çıktı. Ancak daha ilginç olan ise genç teknik adamın milli oyuncuya forvet arkası 10 numara pozisyonunda şans vermesi oldu. Bilindiği gibi sezon başında 3 milyon avro bedelle Hull City AFC kadrosuna katılan Ozan Tufan’ı, o sırada takımın başında olan Gürcü teknik adam Shota Arveladze forvet arkası 10 numara pozisyonunda oynatıyordu. Shota Arveladze‘nin takımdan ayrılmasının ardından takımın idaresini devralan yardımcı hoca Andy Dawson, Ozan Tufan’ı forvet arkası pozisyondan alıp savunmanın önüne çekmişti.

Sonrasında Hull City AFC, Andy Dawson ile de yollarını ayırmıştı ve yerine ise Liam Rosenior gelmişti. Ancak bu değişikliğin ardından Andy Dawson ile Hull City AFC’nin yolları ayrılmamış ve Andy Dawson teknik ekibin içerisinde yer almaya devam etmişti. Ozan Tufan’ın yedek kalmasında Andy Dawson’un, yeni teknik adam Liam Rosenior’a verdiği raporların etkili olduğu düşünülüyordu.

Uzun süredir ilk 11’den uzak kalan Ozan Tufan’ın adı İtalyan kulüpleri ve Türk takımları ile anılmaya başlanmıştı. Özellikle Beşiktaş’ın Ozan Tufan’ı çok istediği Türk basınında sık çıkan haberlerdendi. Yine İtalya’dan da oyuncuya ciddi bir ilgi olduğu biliniyordu. Gelen haberlere göre oyuncunun da transfer dönemini beklediği biliniyordu.

Hull City

Sunderland Maçı Dönüm Noktası Oldu

Ozan Tufan’ın bir daha kolay kolay ilk 11’e döneceği düşünülmezken, en azından dönse dahi bunun 10 numara pozisyonu olacağına hiç ihtimal verilmezken geride kalan haftada Sunderland maçında ikinci yarıda oyuna girip de skoru eşitleyen golü atması her şeyi bir anda Ozan Tufan lehine değiştirdi. Oyuncunun performansından çok memnun kalan genç teknik adam Liam Rosenior, Andy Dawson’un raporlarının aksine tıpkı Shota Arveladze gibi milli oyuncuyu yine 10 numara bölgesinde değerlendirmeye karar verdi. Blackpool maçına 10 numara pozisyonunda başlayan Ozan Tufan’ın bir sonraki maçta da aynı bölgede ve ilk 11’de yer bulması bekleniyor.