Liam Rosenior İşleri Toparladı

Bu sene Hull City AFC’nin başındaki üçüncü teknik adam olan Liam Rosenior ile Acun Ilıcalı sonunda aradığını bulmuş gibi görünüyor. Liam Rosenior önderliğinde Dünya Kupası arasından sonra lige çok iyi giren Hull City AFC mağlubiyeti unuttu. Çıktığı her maçtan puan ya da puanlarla ayrılan takım düşme hattından kurtulup orta sıralara kadar geldi.

Shota Arveladze

Shota Arveladze İle Sezona Başlanmıştı

2021 22 futbol sezonunun sonlarına doğru Championship’te düşme hattındayken takımı satın almıştı Acun Ilıcalı. O dönem kümede kalmak için acil puana ihtiyacı olan takımın başına Türkiye’den de yakından tanıdığımız Gürcü teknik adam Shota Arveladze getirilmişti. Gürcü teknik adam önderliğinde üst üste puanlar kazanan Hull City AFC sezon sonu ligde kalmayı başarmış ve hem Acun Ilıcalı hem de Shota Arveladze taraftarın sevgilisi olmuştu.

2022 23 futbol sezonuna da Shota Arveladze ile başladı Hull City AFC. Acun Ilıcalı da sezon başında pek çok transfere imza atarak kağıt üzerinde oldukça güçlü bir kadro kurdu. Hatta Ozan Tufan ve Doğukan Sinik gibi iki de Türk futbolcuyu kadrosuna katmıştı Acun Ilıcalı. Bunun dışında Fenerbahçe’den iki futbolcu (D. Pelkas, A. Sayyadmanesh) daha Hull City AFG kadrosuna katılmıştı. Kadro değeri olarak ligin önde gelen takımlarından biriydi Hull City AFC ve lige de çok hızlı başladı hatta hedef olarak da Premier Lig’e yükselmek belirlenmişti. Sezona çok iyi başlayan Hull City AFC sonrasında çok ciddi bir düşüş yaşadı. Sezona 4 2 3 1 ile başlayan Shota Arveladze, üçlü savunmaya bile döndü ama kötü gidişi durduramayınca sonunda Hull City AFC ile Shota Arveladze’nin yolları ayrıldı.

Liam Rosenior

Shota Arveladze’nin ardından takımın yardımcı hocası Andy Dawson takımın başına getirildi ancak bu değişiklik de kısa süreli bir toparlanmaya neden olsa da kısa süre sonra Hull City AFC’de Shota Arveladze döneminden farklı bir şey olmadığı görüldü ve Acun Ilıcalı kritik bir karar alarak 2022 23 futbol sezonunda ikinci kez hoca değişikliğine gitti. Andy Dawson, eski görevi olan yardımcı hocalığa geri dönerken takım, genç teknik adam Liam Rosenior’a emanet edildi.

Liam Rosenior Da İstikrarsız Başlamıştı

Bu sezon takımın üçüncü teknik direktörü olan Liam Rosenior takımın başına pek çok tartışma ile gelmişti aslında. Özellikle tecrübesiz olması ve Hull City’nin de o sırada ligde çok kritik bir yerde olması nedeniyle lİam Rosenior isminin yanlış bir tercih olduğu iddia edilmişti ve genç teknik adam da oldukça istikrarsız bir başlangıç yapmıştı Hull City AFC kariyerine. Fakat Dünya Kupası arasından sonra Liam Rosenior önderliğinde müthiş bir performans ortaya koymaya başladı Ozan Tufan’ın takımı. Ligde mağlubiyet almayan takım düşme hattından da kurtuldu ve orta sıraları zorlamaya başladı. Yeni hedef ise play off potası.