Liam Rosenior’dan İlginç Karar: 4 4 2 Oynatacak

Hull City AFC bu akşam Championship’in 29. hafta maçında sahasında Queens Park Rangers FC’yi ağırlayacak. Liam Rosenior sahaya 4 4 2 ile çıkacak. Aslında genç teknik adam Liam Rosenior’un devre arasındaki çalışmalarla özellikle oyuncuların da 4 4 2’yi talep etmesi nedeniyle zaman zaman bunu denediği biliniyordu ama bir maç öncesinde maç taktiği olarak net şekilde Liam Rosenior’un Hull City kariyerinde ilk kez yaptığı bir şey.

4 4 2

İkinci Devreye Çok İyi Başladı

Championship’te ilk devreyi düşme hattında tamamlamıştı Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City AFC. Ve sezonun daha ilk yarısı tamamlanmadan üç farklı hoca ile çalışmıştı. Sezona Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile başlayan takım çok iyi bir sezon başlangıcının ardından ciddi bir düşüş yaşamış ve sonunda Shota Arveladze ile yollar ayrılmıştı. Shota Arveladze’den sonra takımın başına yardımcı antrenör Andy Dawson geçti. Birkaç hafta boyunca Hull City AFC’yi çalıştıran Andy Dawson başlarda iyi sonuçlar alsa da genel olarak Shota Arveladze’den çok da farklı bir performans ortaya koymadı.

Andy Dawson’ı yeniden eksi görevi olan yardımcı antrenörlüğe çeken Acun Ilıcalı takımın başına bu kez genç teknik adam Liam Rosenior’u getirdi. Kulübün eski bir oyuncusu olan Liam Rosenior, ilk devrenin sonuna doğru katıldığı Hull City AFC’de taktik olarak pek fazla değişiklik yapamadan devre arasına girildi. Sezona Shota Arveladze ile 4 2 3 1 formasyonunda başlayan Hull City AFC’de Shota Arveladze bir ada kötü gidişi durdurabilmek için üçlü savunmaya dönmüş ancak sonra bundan vazgeçip yine 4 2 3 1 ile devam etmişti. Shota Arveladze sonrasında Andy Dawson da oyuncularının yerinde bazı değişiklikler yapmış ama genel olarak 4 2 3 1 formasyonundan vazgeçmemişti.

Takımın bu sezonki üçüncü teknik adamı Liam Rosenior da Andy Dawson’un raporları doğrultusunda onunla benzer kadroları çıkardı ve 4 2 3 1 ile devam etti. Ama henüz ilk devre bitmeden önce de Liam Rosenior bazı maçlarda taktiksel anlamda Shota Arveladze ve Andy Dawson’a kıyasla daha esnek olduğunu göstermişti. Ama net olarak 4 4 2 gibi radikal bir değişiklik beklenmiyordu.

Son Antrenmanda 4 4 2 Çalışıldı

Bu akşam oynanacak olan Queens Park Rangers FC maçı öncesi yapılan son taktik antrenmanda Liam Rosneior takımını 4 4 2’yle oynattı ve oyunculara tek tek saha içi pozisyon çalışması yaptırdı. Milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı yedekler arasında tutan Liam Rosenior milli oyuncuyu son antrenmanda yine ilk 11’de düşünmediğini gösterdi. Orta saha ortasında G. Docherty ve J. M. Seri yer alırken forvette Oscar Estupinan’ın yanında ise A. Connolly’ye yer alacak. Orta sıralarda yer alan iki takımın mücadelesinde galip gelecek takımın play off hedefi daha gerçekçi hale dönüşmüş olacak.