Ozan Tufan 13 Oyuncu Arasında Şans Arıyor

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe forması giyen Ozan Tufan, orta saha rotasyonunda kendisine yer bulmakta zorlanıyor.

Sezona teknik direktörlük koltuğuna Portekizli eski çalıştırıcısı Vitor Pereira’yı geçiren Fenerbahçe’de kadroda “yine” değişim yaşanmıştı.

Geçtiğimiz sezonda kazanılamayan şampiyonluk sonrasında radikal kararlara imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, iddialara göre yeni kadroda Ozan Tufan’ın olmasını istememişti.

Bu Ozan Tufan için uzun süredir kurduğu İngiltere Premier League hayalini gerçekleştirmek için bir fırsat olmuş ve milli orta saha oyuncumuz Watford’un yolunu tutmuştu.

Herkes İçin Hayal Kırıklığı

ozan tufan

Sezona umutlu başlayan Ozan Tufan, İngiltere Premier League’de uzun bir kariyere sahip olmak ve kendisinden önce Avrupa’ya açılan milli yıldızlarımız gibi başarıyla ülkemizi temsil etmek istiyordu.

Fenerbahçe ise Spor Toto Süper Lig’de bu sezon artık taraftarının sabrını taşıran şampiyonluk hasretine son vermek niyetindeydi.

Buna karşın sezonun ilerleyen günleri hem Ozan Tufan için hem Watford için hem de Fenerbahçe için hiç istenildiği gibi gitmedi.

Önce Watford, dünyanın en zor ligi kabul edilen İngiltere Premier League’de serbest düşüşe geçti. Haliyle büyük umutlarla sezon başında Ada’nın yolunu tutan Ozan Tufan da bir türlü istediği performansı sergileyemedi.

Türkiye tarafında ise Fenerbahçe bir kez daha hayal kırıklığıyla dolu bir sezon geçiriyordu. Spor Toto Süper Lig’in ilk haftalarında oldukça iyi bir çizgi yakalayan sarı lacivertli kulüp, Trabzonspor karşısında deplasmanda alınan mağlubiyet sonrası bir daha toparlanamadı.

Hikayede mutlu kimsenin olmadığı bu dönemde Ozan Tufan, ocak transfer döneminde Fenerbahçe’ye geri döndü ve forma şansı bekledi.

Ozan Tufan Rotasyonda Yer Buldu

Geçen sezon Spor Toto Süper Lig’de fiziksel seviyesiyle fark yaratan ve bu sezon da İngiltere Premier League havasını soluyarak dönen Ozan için beklenti Fenerbahçe 11’inde oynamaktı.

Lakin teknik direktör Vitor Pereira sonrasında takımın başına geçen İsmail Kartal, milli orta sahamıza ana planında yer vermedi.

Fenerbahçe bu sezon Spor Toto Süper Lig’de orta saha rotasyonunda birçok farklı isim kullandı. Ozan Tufan’ın da geri dönüşüyle birlikte sarı lacivertli kulüpte orijini orta saha olan tam 13 futbolcu bulunuyor. Bunlar arasından Ferdi Kadıoğlu ve Bright Osayi Samuel genellikle bek pozisyonunda kullanılıyorlar.

Kalan oyuncular arasında Ozan’ın da oynadığı merkez orta saha mevkiinde en çok forma şansı bulan isimler ise Miha Zajc, Miguel Crespo, Jose Sosa, Luiz Gustavo, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş olarak öne çıkıyor.

Aynı zamanda takımın bu sezon belki de taraftarı mutlu eden tek oyuncusu Arda Güler, geldiğinden beri bir türlü isteneni veremeyen Mesut Özil ve geçen sezonun uzağında kalan Dimitris Pelkas da ofansif orta saha olarak oynuyorlar.

Hal böyle olunca bu kadar kalabalık bir rotasyonda sezon ortasında gelen Ozan için yer açılamıyor. Ozan forma giydiği maçlarda düşük performans göstererek forma savaşında avantajı da şimdiye kadar eline alamadı.

Umudumuz bu görüntünün kısa sürede değişmesi. Haydi Ozan, başarabilirsin!