Ozan Tufan 26 Yaşını Sevdikleriyle Kutladı

Fenerbahçe ve milli takımımızın formasını yıllardır başarıyla terletmiş olan Ozan Tufan, 26 yaşını geride bırakmanın mutluluğunu yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde yakın çevresi ve eşiyle birlikte sürpriz bir doğum günü partisi kutlayan başarılı oyuncumuz, bir yaş daha olgunlaşarak bu sevinci sevdikleriyle paylaştı.

Hayatının en özel yıllarından birini yaşayan ve geçtiğimiz aylarda baba olmanın heyecanını tadan Ozan Tufan’a ailesi ve sevdiklerinin yaptığı sürprize dünyaca ünlü DJ Mahmur Orhan ve takım arkadaşlarından İrfan Can Kahveci de katıldı.

Ozan Tufan Başarılı Yıllar Yaşadı

23 Mart 1995’te Bursa’nın Orhaneli ilçesinde dünyaya gelen Ozan, küçük yaşlarından itibaren futbol topuyla haşır neşir oldu.

Maden işçisi olan babası ve ev hanımı olan annesinin de desteğini alan küçük Ozan, henüz 10 yaşındayken okul turnuvasında yaptıklarıyla Bursa’nın şampiyon kulübü Bursaspor’un dikkatini çekti. 2005 yılında 10 yaşındayken ilk lisansı da Bursaspor Altyapısı bünyesinde çıkartıldı ve yolculuk başladı.

İlk yıllarında sağ kanatta ağırlıklı olmak üzere orta sahada da oynayan Ozan Tufan için 2007 yılında düzenlenen Danone Küçükler Futbol Türkiye Kupası birinciliği ilk parlayacağı yer oldu. Turnuvada 9 gol atan genç yıldız adayı hayatının ilk ciddi sakatlığını da bu çağlarda yaşadı.

Bursaspor Akademisi’nde oynadığı yıllarda yaşadığı sakatlıkla futbol hayatının bitmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalan oyuncu neyse ki disiplini ve futbola olan tutkusuyla bu sakatlığı atlatmayı başardı.

2011 – 2012 sezonuna kadar sakatlığın etkileri sürerken, ilgili sezonda sağlığına tamamen kavuştu ve saha içinde parlamaya kaldığı yerden devam etti.

Bursaspor U-17’de gösterdiği performansla milli formayı sırtına geçiren Ozan Tufan, o sezon şampiyon olan Bursaspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam tarafından da fark edildi ve A takıma çıkartıldı.

Sonrası ise birçok başarıyı beraberinde getirdi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam tarafından ilk kez 2012 – 2013 sezonunda A takıma alınan Ozan Tufan, UEFA Kupası’nda Kups’a karşı ilk kez forma giydi ve oyuna girdikten 8 dakika sonra ilk golünü attı.

Sonraki sezonlarda yeşil beyazlı kulübün vazgeçilmezleri arasına giren oyuncu, Şenol Güneş’in Bursaspor teknik direktörü olduğu günlerden sonra yükselişine ara vermeksizin devam etti. 2015 – 2016 sezonunda ise yuvadan ayrılıp yeni yuvası Fenerbahçe’ye 7 milyon Euro karşılığında transfer oldu.

Fenerbahçede Çalkantılı Süreçler

ozan tufan

Fenerbahçe’ye katıldığı zamanlardan itibaren Türk futbolunun en büyük yıldızlarından olması beklenen Ozan için en büyük şansızlıklardan biri, sarı lacivertli takımın geçirdiği sallantıda süreçler oldu.

Sürekli teknik direktör değişiklikleri yaşanan kulüpte istikrar bir türlü gelmiyordu. Bu da haliyle o zamanlar çok daha genç olan Ozan başta olmak üzere herkesi etkiliyordu.

Fenerbahçe’de kaldığı sezonlar boyunca bir türlü performansını istikrara yayamayan oyuncumuz, sarı lacivertli takımda kadro dışı kalmayı da gördü, kiralık gönderilmeyi de…

En nihayetinde hep gönülden bağlı olduğu kulüp olan Fenerbahçe‘ye dönen Ozan, şimdilerde tekrar çıkış yapmak için bir fırsat kovalamanın peşinde.

Geçtiğimiz gün doğum gününü kutlayan yıldızımıza, ailesi ve sevdikleriyle nice başarılı yıllar, isteklerini gerçekleştirdiği yeni bir yaş geçirmesini diliyoruz…