Ozan Tufan 7 Senede 3 Kere

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Ozan Tufan adına Fenerbahçe dosyası kapandı kapanacak. Sarı Lacivertli forma altında bir kez daha kadro dışı bırakılan milli oyuncunun bu durumuna ise hem Fenerbahçe taraftarı hem de oyuncunun kendisi bir hayli alışık. Çubuklu altında geçirdiği 7’inci senede 3’üncü kez kadro dışı bırakılan 27 yaşındaki oyuncunun bu durumu artık başka bir kariyerin başlangıcı anlamına gelecek gibi görünüyor.

Alışkanlık Hali

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Ozan Tufan ne İngiltere’de ne de Türkiye’de istediği şansları bulamadığı gibi her iki kulübünde de istenmeyen adam olarak ilan edilmekten kurtulamadı.

27 yaşındaki oyuncunun bu durumuyla alakalı olarak kendisini suçlaması gerektiği kesin. İngiltere gibi bir ülkeden, futbolun beşiği olarak nitelendirilen hayaller liginden bu kadar formsuz dönmüş olmak ve sorunların içerisinde yer alan adam olarak nitelendirilmek bir futbolcu için hiçbir zaman iyi değil.

Bununla birlikte oyuncunun bu durumuna rağmen hâlâ Beşiktaş tarafından istenebiliyor olması aslında ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğuyla da alakalı. Bu kadar yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen sadece Fenerbahçe’de 7 sene içerisinde 3 kere kadro dışı bırakılan Ozan Tufan, ne senle ne de sensiz olarak nitelendirilen isimlerden birisi.

Kadro dışı kalmış olmayı bir alışkanlık haline getiren Milli oyuncu geçen sezon takımın en iyisiyken bu sezon bir kez daha aynı kaderi yaşamış olmaktan kurtulamadı ve bu durum aslında onun yaşadığı tüm problemlerin genel özetiydi.

Her Gün Artan İhtimal

Bununla birlikte Beşiktaş’a gitme ihtimali her geçen gün daha da artan oyuncunun bu durumuyla alakalı olarak da her gün bir başka haber basına yansıyor. 27 yaşındaki oyuncu Siyah Beyazlı tarafından çok ciddi bir şekilde isteniyor ancak Fenerbahçe’den izin alması bu konuda oldukça zor gözüküyor.

Sarı Lacivertli kulüp oyuncuyu Beşiktaş’a bırakmamak konusunda kararlı. Oyuncunun gelecek sezonda da devam eden sözleşmesi nedeniyle eli daha dar olan taraf olduğunu da belirtmekte fayda var.

Bu bağlamda Fenerbahçe’de ödemeler yapılmıyor olsa Ozan’ın bu bağlamda bir şansı olabilirdi ancak bu konuyla alakalı olarak da herhangi bir problem yok. Bununla birlikte oyuncunun yurt dışına gitmesini kolaylaştırabilecek bir temsilcisi var ve kuvvetle muhtemel şirket şu an oyuncuya takım bulabilmek için çaba gösteriyor.

Öte yandan Ozan Tufan ile alakalı olarak basına yansıyan son haberlere bakıldığında Fenerbahçe’nin de oyuncudan vazgeçtiğini dile getirmek mümkün. Toplanan zirvelerde Mesut Özil ile alakalı olarak bir af kararı çıkabileceği ancak Ozan Tufan’ın bahsedildiği gibi 7 sezonda 3 kere kadro dışı kalmasının olumsuz  anlamda etkili olduğu konuşuluyor.

Bu sezonun milli oyuncu için hiç ama hiç iyi gitmediği net bir şekilde ortada.