Ozan Tufan Defteri Kapandı

Kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçirmeye devam eden Ozan Tufan’a gelen kötü haberlerin ardı arkası kesilmiyor. 27 yaşındaki oyuncuyla birlikte kadro dışı kalan Mesut Özil’in temsilcisi Erkut Söğüt’ün Türkiye’ye gelerek yönetimle görüşme yapma çabaları yanıtsız kalsa da toplanan kritik zirvede iki oyuncuya da bilet kesilmiş gibi görünüyor. Son zamanlarda ismi Beşiktaş ile anılan oyuncunun bu süreçten sonra artık kesin olarak takımdan ayrılacağı ifade ediliyor.

Bir Devrin Sonu

Bu sezon önce Watford’da sonra da Fenerbahçe’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Ozan Tufan adına işlerin hiç ama hiç iyi gitmediği bir gerçek.

27 yaşındaki oyuncu İngiltere kariyerinde gerek zamanlamanın kötü olması gerekse de kendi formsuzluğu nedeniyle beklentilerin altında kaldı kiralık olarak gönderildiği Ada’dan Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı.

Bununla birlikte Ozan’ın Fenerbahçe dönemi de hiç iyi gitmedi. Yine kilo tartışmalarının yapıldığı 2021/2022 sezonunun 30’uncu haftasında oynanan Konyaspor maçında yaşananlar hem Ozan Tufan’ın hem de Mesut Özil’in kadro dışı bırakılmasına neden oldu.

Fenerbahçe kariyerinde bu dalgalanmalara zaten alışık olan milli oyuncu için bu durumun artık değişeceğini ancak çubuklu formayla ilişkisinin de kesileceğini dile getirmekte fayda var. Zira basına yansıyan son haberlere göre Fenerbahçe Ozan Tufan ile alakalı net kararını verdi ve oyuncuyu takımdan göndereceğini bildirdi.

Bununla birlikte Beşiktaş’ın ilgilendiği bilinen oyuncunun bonservis konusundaki sıkıntılar nedeniyle Fenerbahçe’den izin alamadığı ve Sarı Lacivertli kulübün ancak yabancı bir kulüp talip olursa oyuncusuna yardımcı olacağı ifade ediliyor.

Kötü Düşüş

Gencecik bir futbolcu olarak girdiği Fenerbahçe kapısında birçok tecrübe yaşayan Ozan Tufan adına bu tecrübelerin büyük çoğunluğunun acı olduğunu dile getirmekte fayda var. Sarı Lacivertli forma altında hiç kupa kaldıramayan 27 yaşındaki oyuncu, bu süreçte pek çok kez şimdi olduğu gibi gözden düşmekten de kurtulamadı.

Kadro dışı kalmaya takımdan ayrı çalışmaya resmen alışkın bir hale gelen oyuncunun bu kadar yetenekli olmasına rağmen bu sorunları yaşaması aslında sürecin her iki tarafını da ilgilendiriyordu. Zaman zaman Fenerbahçe oyuncusunu yönetemedi zaman zaman da Ozan Tufan Sarı Lacivertli kulübün ağırlığını kaldıramadı.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde bir dönem Alanyaspor’a kiralanan yetenekli oyuncu orada gösterdiği performansla tekrar göze girmeyi başardı. Bununla birlikte geçen sezonun takım adına en iyi ismi olan Ozan’ın bu sezon bir kez daha kadro dışı kalması aslında oyuncunun kariyerini de genel olarak özetleyen durumdu.

Fenerbahçe kariyeri büyük dalgalanmalarla ve genel anlamda mutsuzlukla geçen Ozan Tufan eğer aksi bir durum olmazsa gelecek sezon başka bir takımda forma giyecek. Artık daha tecrübeli ve ne yazık ki daha az heyecan veren bir oyuncu olmasına rağmen Ozan Tufan’a talip olacak takımlar da çıkacaktır.