Ozan Tufan Beşiktaş Yoluna Girdi Mi

Spor Toto Süper Lig’de 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu sona ererken daha şimdiden Ozan Tufan ile ilgili transfer söylentileri ortada dolaşmaya başladı.

Kariyerinin belki de en kaotik sezonlarından birini yaşayan Ozan Tufan, yolculuklar ve hayal kırıklıklarıyla dolu süreçler geçirdi.

2021 – 2022 Kaos Sezonu

Sezonun başında Fenerbahçe tarafından İngiltere Premier League ekiplerinden Watford takımına satın alma opsiyonuyla kiralanan Ozan Tufan, o günlerde hayallerinden birini gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyordu.

Milli oyuncunun hayali elbette şu anda dünya üzerindeki çoğu ismin düşlediği gibi İngiltere’de, dünya futbolunun zirvesinde kendini göstermekti. Son yıllarda yapılan yatırımlarla diğer ülke liglerinden açık ara daha farklı bir konuma gelen İngiltere Premier League’de forma giymek için çoğu futbolcu artık küçük – büyük takım ayrımı dahi yapmıyor.

Zira ligin geldiği son noktada takımların maddi – manevi güçleri, Avrupa’nın diğer ligleriyle kıyaslanamayacak ölçüde. İşte Ozan Tufan da tam da bu sebeple hayalini gerçekleştirmek için görece mütevazi de olsa Watford kulübünün teklifini kabul etmişti.

Teklife göre Fenerbahçe, Ozan Tufan’ı kiralık olarak Watford’a gönderecek ve eğer sezon sonunda Watford İngiltere Premier League’de kalmayı başarırsa onun bonservisini otomatik olarak alacaktı.

Ozan Tufan’ın Watford macerası ne yazık ki çok kötü bitti. Takıma girmekte zorluk yaşayan ve hatta teknik direktörü Claudio Ranieri tarafından da basın önünde “fiziksel kapasite eksikliği” yönünden eleştirilen Ozan, istediklerini yapamadı.

Bu süre zarfında Fenerbahçe’de yaşanan teknik direktör değişimiyle ülkeye dönen milli yıldız, ne var ki dönüşünde de huzur bulmadı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ile sorun yaşayan oyuncumuz, dönüşünden yalnızca birkaç hafta sonra Fenerbahçe’nin dünya yıldızı oyuncusu Mesut Özil ile birlikte kadro dışında kaldı.

Ozan Tufan Renklerini Değiştirecek Mi

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın formasını uzun yıllardır terleten Ozan Tufan’ın Fenerbahçe’de kadro dışı bırakılması elbette başta İstanbul büyükleri olmak üzere birçok yerli kulübün dikkatini çekti.

Kariyerini tekrar ayağa kaldırmak için hedefleri olan bir takıma gitmek isteyen oyuncumuzla en yakından ilgilenen takımlar Galatasaray, Beşiktaş ve İstanbul Başakşehir oldu.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki özel rekabetten dolayı bu seçeneği çok düşünmeyen Ozan, İstanbul Başakşehir ve Beşiktaş arasında bir tercih yapabilir.

İddialara göre oyuncumuz şimdiden sarı kırmızılı tarafa teşekkür ederek tekliflerini reddedeceğini bildirdi. Buna karşın Ozan’ın Beşiktaş’ın teklifini ciddi bir şekilde düşündüğü iddia edildi.

Bursaspor’dan İstanbul’a geldiği gençlik dönemlerinde de kendisiyle çok ciddi bir şekilde, dönemin teknik direktörü Şenol Güneş’in isteğiyle, ilgilenen Beşiktaş, bu transferde favori konumda bulunuyor.

Tarih boyunca 3 Büyükler’in kendi aralarında yaptıkları transferlerin her zaman türlü hikayeler barındırdığı düşünüldüğünde, Ozan Tufan’ın sarı lacivert renklerden siyah beyaza geçmesi de kuşkusuz ses getirecektir.

Tüm bunların ötesinde milli yıldızın tek hedefi ise tekrar eski günlerine dönüp belki de yaşı çok ilerlemeden Avrupa kapısından girmek. Bunun için en doğru kararı vermeye çalışacak oyuncumuzun nihai transferi yaz aylarının ortalarına doğru belli olacaktır.