Watford Kümeye Ozan Tufan Nereye

Hatırlanacağı üzere Ozan Tufan, takım arkadaşı Mesut Özil ile birlikte Fenerbahçe yönetim ve teknik heyetinin kararıyla kadro dışı kalmıştı.

Bu sezonun başında Fenerbahçe’den ayrılarak her futbolcunun hayalini kurduğu İngiltere Premier League’in yolunu tutan Ozan Tufan, ne yazık ki adeta yağmurdan kaçıp doluya tutulmuştu.

Zira ülke futbolumuzun kaotik ortamından kurtulmak isteyen Ozan Tufan için Watford günleri yine kaoslarla dolu geçecekti. Oyuncumuzun İngiltere Premier League’e adapte olma sürecinde ihtiyacı olan en önemli şey belki de istikrardı. Fakat ne yazık ki Watford’da bu istikrardan eser yoktu. Kulübün içinde bulunduğu durum düşünüldüğünde saha içinde hiçbir şey yolunda gitmiyordu. Takımın başında bulunan dünyaca ünlü teknik direktör Claudio Ranieri’nin kadrosundaki bazı isimlerle yaşadığı sorunlar da buna eklenince ne Watford ne de Ozan Tufan bu ilişkiden fayda sağlayamadı.

Hal böyle olunca Watford ve İngiltere Premier League kariyeri hiç istediği gibi geçmeyen Ozan Tufan, devre arasında teknik direktör İsmail Kartal’ın da onayıyla takıma geri döndü.

Fenerbahçe Dönüşü Hiç İyi Olmadı

Sezon başında hem mental hem fiziki olarak kendini İngiltere Premier League’e hazırlayan ancak orada büyük bir hayal kırıklığı yaşayan ve yaşatan Ozan için sadece birkaç ay sonra geri dönmek tahmin ederiz ki hiç kolay değildi.

Buna karşın Watford’da kadroya giremediğinden oynamak ve sezonu boş geçirmemek için Fenerbahçe’ye geri dönen Ozan’ın burada da beklentileri hiç karşılanmadı.

Fenerbahçe’nin teknik direktör Vitor Pereira ile yolları ayırıp takımı İsmail Kartal’a emanet etmesinin ardından kadroya dahil olan milli oyuncu, her futbolcu gibi şüphesiz kadroda olmayı ve takıma katkı vermeyi bekliyordu.

Buna karşın teknik direktör İsmail Kartal orta saha kurgusunu Miha Zajc ve Miguel Crespo ikilisiyle kurmuştu.

Bu sebeple ilk günlerde Ozan Tufan’ı sağ bekte deneyen teknik direktör, sonraki haftalarda ise oyuncumuzu maçların son saniyelerinde vakit öldürmek için oyuna almaya başladı.

Hal böyle olunca zaten çok büyük hayal kırıklığı yaşayan Ozan da “iddialara göre” Mesut Özil ile birlikte hocasına tepki göstererek bu sezonun sonunu getirdi.

Teknik direktör İsmail Kartal’ın kararıyla Mesut Özil ve Ozan Tufan süresiz kadro dışı bırakıldı.

Ozan Tufan Gelecek Sezon Nerede Oynayacak

Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun aldığı kadro dışı kararının ardından çalışmalarına B takım kadrosunda devam eden Ozan’ın geleceğinin nasıl şekilleneceği an itibariyle belirsiz.

Zira Watford’a kiralık transferinde “takım küme düşmezse zorunlu satın alma opsiyonu devreye girer” maddesinin bulunmasının da bir anlamı kalmadı gibi gözüküyor. Çünkü Watford, eğer çok büyük bir futbol mucizesi olmazsa önümüzdeki sezon İngiltere Premier League’de olmayacak.

Hal böyle olunca Ozan’ın da gelecek sezon nerede olacağı sorusunun cevabı belirsizliğini koruyor. Oyuncuyla hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan bazı takımların ilgilendiği belirtilirken, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörle çalışma ihtimali de onu sarı lacivertli kulüpten tam anlamıyla koparamıyor.

Bakalım oyuncumuz gelecek sezon hangi takımın formasını terletecek…