Ozan Tufan Çalışmalarını Sürdürüyor

Fenerbahçe forması altındaki 7’inci sezonunda 3’üncü kez kadro dışı bırakılan Ozan Tufan diğer 2 kadro dışı kararından sonra bir şekilde takıma geri dönmüştü. Kimi zaman kendini affettiren performanslar da sergileyen yetenekli oyuncunun 3’üncü kararla birlikte kendisi de takımdan ayrılmayı istemeye başladı. Bununla birlikte gelecek sezona başka bir takımda başlamasına kesin gözüyle bakılan 27 yaşındaki oyuncu kendini fit tutabilmek ve formda kalabilmek adına bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Arkası Gelmez Dertlerimin

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan Ozan Tufan, hangi takıma gittiyse kendini kabullendiremedi ve Süper Lig’in 30’uncu haftasında oynanan Konyaspor maçından sonra da kadro dışı bırakıldı.

Sarı Lacivertli forma altında geçirdiği 7’inci sezonunda 3’üncü kez kadro dışı bırakılan yetenekli oyuncunun Fenerbahçe ile arasındaki bağlar artık koptu. Bununla birlikte oyuncuyu Beşiktaş çok ciddi bir biçimde istiyor ve basında yer alan son haberler Galatasaray’ın da oyuncuya ilgi duyduğu yönünde.

Bu iki ezeli rakipten birine gider mi gitmez mi bilinmez ama Ozan’ın aynı veya benzer seviyedeki bir takıma gidebilmesi adına şu anki görüntüsünden daha iyi bir görüntü sergilemesi gerektiği kesin. Oyuncu İngiltere’den dönmüş olmasına rağmen fazla kilolarıyla dikkat çekti ve kondisyonu konusunda eleştiriler almaktan kurtulamadı.

Bu nedenle kimi zaman bireysel olarak kimi zaman da birlikte kadro dışı bırakıldığı Mesut Özil ile birlikte çalışmalarını sürdüren 27 yaşındaki yetenekli oyuncu, gelecek sezona daha fit bir biçimde girmek ve geçmişe bir sünger çekmek istiyor.

Beşiktaş İddiaları

Öte yandan oyuncunun Beşiktaş ile olan flörtüne dair pek çok haber basına yansımaya devam ediyor. İşin daha dikkat çekici tarafı Siyah Beyazlı kulübün ezeli rakibinin istenmeyen adamı ilan edilen oyuncuyla alakalı olarak herhangi bir yalanlama duyurusu yapmaması olarak gösteriliyor.

Zira bu durum Beşiktaş ile Ozan Tufan arasındaki görüşmelerin gerçek olduğunu düşündürüyor ve her gün bir başka haber basında yer alıyor. Şenol Güneş teknik direktörlüğündeki başarılı dönemde de o zaman 20 yaşında olan Ozan’ı isteyen Siyah Beyazlı kulüp oyuncuyu Fenerbahçe’ye kaptırmaktan kurtulamamıştı.

Geçen sezonun başında şu an Trabzonspor’da oynayan Dorukhan Toköz’ü Fenerbahçe’ye önerdiği iddia edilen Beşiktaş, o dönemde takas olarak da Ozan Tufan’ı istemişti. Bununla birlikte bu gelişme yaşanmadı ve Ozan Tufan takıma gelmediği gibi Dorukhan da Beşiktaş ile şampiyonluk yaşadıktan sonra takımdan ayrılıp Trabzonspor’a gitti.

Bu bağlamda orta sahasını kuvvetlendirmek adına 27 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Siyah Beyazlı kulüp bir de yabancı sınırını düşünüyor. Gelecek sezon eğer uygulanırsa yabancı kuralı daha da daralacak ve bu bağlamda Ozan gibi oyuncuların da değeri otomatik olarak artacak.

Bu transfer öyküsü henüz yılan hikayesine dönmedi ancak yaz transfer döneminde dönebilir.