Ozan Tufan Tercihini Yaptı

Fenerbahçe’de geçirdiği 7’inci sezonunda 3’üncü kez kadro dışı kalan Ozan Tufan, Sarı Lacivertli kulüple olan bağlarını artık neredeyse tamamen kopardı ve kendisine yeni bir kulüp aramaya başladı. Kadro dışı kaldığı günden bu yana Beşiktaş ile çok ciddi bir biçimde anılan oyuncuyla alakalı basında çok ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre 27 yaşındaki oyuncu kendisine teklif yapan bir diğer ezeli rakip Galatasaray’ın teklifini Beşiktaş’a gitmeyi kabul ettiği için reddetti ve Siyah Beyazlı kulüpten yana tercih yaptı.

Ezeli Rakipler Yarışta

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan Ozan Tufan, Süper Lig’in 30’uncu haftasında Fenerbahçe ile Konyaspor arasında oynanan müsabakadan sonra kadro dışı bırakılmıştı.

Çubuklu formayla 7’inci sezonunda 3’üncü kez kadro dışı kalan 27 yaşındaki oyuncunun bu durumu iki taraf arasındaki bağların karşılıklı olarak kopmasını sağlarken gerek oyuncunun yetenekleri gerekse de yabancı kuralı birçok kulübü harekete geçirdi.

Bununla birlikte en çok ismi anılan kulüp sürecin en başından bu yana Beşiktaş oldu. 2015 yılında da oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Siyah Beyazlı kulüp o zaman Ozan’ı Fenerbahçe’ye kaptırmıştı. Öte yandan artık iyiden iyiye ortaya çıkan haberlere göre Ozan Tufan Beşiktaş ile anlaşmaya vardı ve gelecek sezondan itibaren Siyah Beyazlı formayı sırtına geçirecek.

Ancak basına yansıyan bir iddia var ki futbolseverlerin dikkatini çok çekecek. Zira basında yer alan iddialara göre Ozan Tufan ile alakalı sürece Fenerbahçe’nin bir diğer ezeli rakibi Galatasaray da katıldı.

Tercih Beşiktaş

Oyuncunun temsilcisine ulaşan Sarı Kırmızılı takımın bir ilgiyi belirttiği iddia edilirken, Ozan Tufan’ın kendisiyle çok ciddi bir biçimde ilgilenen Beşiktaş’a gidebilmek adına bu teklifi reddettiği ifade ediliyor.

Bir anda ezeli rakipleri birbirine katan 27 yaşındaki oyuncunun her ne olursa olsun kendisinde kalan yetenekleri ve gelecek sezon daha da değerlenecek Türk pasaportu sayesinde bu yarışın aktörü olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Bununla birlikte sezon başında Watford’a kiralık olarak giden Ozan, Fenerbahçe ile Ada temsilcisi arasında yapılan sözleşmeye göre eğer Sarı Siyahlı takım kümede kalırsa zorunlu olarak İngiltere’de oynayacaktı.

Ancak ligin 33 haftasının geride kaldığı bu dönemde Watford sadece 22 puan toplayabildi ve ateş hattının bir sıra üstünde yer alan Burnley’nin dahi 9 puan gerisinde kaldı. Bu bağlamda Sarı Siyahlı takımın ligde kalabileceğine dair umut iyiden iyiye azalmış durumda.

Bu açıdan bakıldığı zaman Ozan Tufan’ın kendisine gelen teklifleri Ada ihtimali hiç yokmuş gibi hesaplaması çok daha iyi olacak. Zira Watford’un genel form durumu da gerçekten hiç iç açıcı değil.

Ozan Tufan adına bu sezonun unutulmaz olduğu kesin ancak futbolcu bu sezonu hiçbir zaman en azından futbol adına iyi hatırlamayacaktır.