Ozan Tufan Eleştirilerin Hedefinde

Championship’te oynadığı ilk maçta 72 dakika sahada kalıp penaltıdan bir de gol bularak övgüleri toplayan Ozan Tufan için ligdeki ikinci maçın ardından işler tersine döndü. Hull City’nin Preston karşısındaki kötü oyununun ardından hem Ozan Tufan hem de Shota Arveladze ciddi eleştirilen hedefi oldular.

ozan tufan

Preston Deplasmanında Mucize 1 Puan

İngiltere’de Premier Lig’e yükselme mücadelesinin yapıldığı Championship’te yer alan Hull City, geçen hafta kendisi adına ligin açılış maçında Brsitol City’i ağırlamış ve maçtan 2 1 galip ayrılmıştı. Maçta yediği golle yenik duruma düşen Acun Ilıcalı’nın takımı, devamında ortaya koyduğu futbol, maçı çevirme arzusu ve mücadelesi ile takdir toplamış, otoritelerde hücumda biraz zayıf bulunsa da bunun zamanla çözülecek bir sorun olduğu Shota’nın çok kompakt bir takım yarattığı ve Hull City’nin takım savunmasında çok iyi olduğu yorumları yapılmış, Hull City takımı ligin önemli takımlarından biri olarak gösterilmiş ve sezon sonunda Premier Lig’e çıkabileceği iddia edilmişti. Ancak hem Hull City, hem teknik direktör Shota Arveladze hem de milli oyuncumuz Ozan için ligin ikinci maçı olan Preston maçından sonra her şey tersine döndü.

Kalecisi Matt Ingram‘ın büyüleyici bir performans ile tam 8 net gol pozisyonunu çıkararak Hull City’i oyunda tutuğu maçta Hull City teknik direktörü Shota Arveladze’nin hiçbir hücum planının olmadığı iddia edildi. Maç boyunca rakip kalede tehlike yaratmaktan çok uzak bir görüntü çizen ve maç boyunca rakip kaleye sadece 1 isabetli şut gönderebilen Hull City takımında Ozan Tufan da hiç etkili olamadı ve adeta sahada kayboldu.

Ozan Tufan

Ozan Tufan 10 Numara Oynayamaz

Birstol City maçının ardından hücumda yaptıkları ile övülen ve her Hull City atağında başrolde olduğu söylenen Ozan Tufan için yapılan yorumlar da Preston maçının ardından 180 derece değişti. Sahada sorumluluk almaktan kaçtığı iddia edilen Ozan Tufan’ın mevcut tekniği ve silik oyunuyla asla 10 numara pozisyonunda görev alamayacağı yorumları yapıldı. Sadece şut atarak o bölgede kalıcı olmasının imkansız olduğundan bahsedilen Ozan Tufan için, mutlaka top almalı ve topu kullanmalı, üçüncü bölgede daha yaratıcı olabilmeli yorumları yapılırken aslında ilk maçın ardından ise Ozan’ın zaten bunları çok iyi yaptığı söylenmişti.

Shota Arveladze ise Ozan Tufan özelinde tüm takıma güveniyor ve eleştirilerin acımasız olduğunu düşünüyor.