Shota Arveladze Doğru İsim mi?

Championship’te mücadele eden Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City ligdeki ikinci maçına çıktı. İlk maçta kendi sahasında Bristol City’e karşı 1 0 geriye düşmesine rağmen maçtan kopmayan ve önce Ozan Tufan’ın penaltıdan bulduğu golle beraberliği yakalayıp devamında da uzatma dakikalarında Jean Michael Seri’nin savunmadan sekip de gol olan şutuyla da galibiyet uzanmıştı. O maçtan sonra Shota Arveladze de çok övülmüştü.

Bu maçın ardından Hull City’nin oyunu çok övülmüş, Gürcü teknik direktör Shota Arveladze’nin çok dirençli bir takım yarattığı, Hull City’nin kondisyonunun üst düzey olduğu takım halinde çok iyi savunma yaptıkları ve kolay kolay mağlup olmayacakları yorumları yapılmış, hücumda biraz daha üretken olduklarında Championship’in en iddialı takımlarından biri olacakları ve sezon sonunda Premier Lig’e yükselmesi muhtemel takımlar arasında yer alacağı yorumları yapılmıştı.

Preston Maçı İle İşler Değişti

Ligin ikinci haftasında Preston deplasmanına giden Hull City’de işler bir anda tersine döndü. Preston karşısında hücumda nerdeyse hiçbir varlık gösteremeyen Hull City tarihiz hezimetten kalecisinin performansı ile kurtuldu v mucizevi bir beraberlik elde ederek 1 puanı hanesine yazdırdı. Kaleci Matt Ingram‘ın tam 6 net pozisyonda âdeta golleri çıkarmasıyla deplasmandan puanla dönen Hull City o kadar kötü bir performans sergiledi ki bu 1 puana kimse sevinemedi. Gelecek adına oldukça kötü sinyaller veren Hull City’de geçen hafta gökler çıkarılan Shota Arveladze de eleştirilerden fazlasıyla nasibini aldı.

Bristol City maçının ardından hücum performansı beğenilmese dahi gelişebilir olarak yorumlanan ve rakibine pozisyon vermemesiyle övülen Hull City, Preston maçında rakibine o kadar çok pozisyon verdi ki Shota Arveladze’nin takım savunması konusundaki becerisinin bir yanılsama olduğu ve Preston maçının gerçekleri gün yüzüne çıkardığı söylendi.

Shota Arveladze

Shota Arveladze Çok Eleştirildi

Hull City’nin Championship için bile çok kötü bir hücum takımı olduğunu söylen yorumcular en azından savunmasının sağlamlığı ile övülen takımın savunma zafiyetlerinin gün yüzüne çıkması sebebiyle teknik direktör Shota Arveladze’yi takımı korkak oynatmakla itham ettiler ve dahası bu korkaklığın da hiçbir işe yaramadığını ve takımın rakibine çok kolay pozisyon verdiğini ifade ettiler.

Bazı yorumcular ve taraftarlar ise bu yorumları çok acımasızca buldu. Bir hafta önce övülen ve Premier Lig’e aday takımlar arasında gösterilen takımın tek bir maç performansı ile bu kadar eleştirilmesi tutarsızca bulundu. Takımın patronu Acun Ilıcalı’nın ise sezon sonuna kadar ne pahasına olursa olsun Shota Arveladze ile devam edeceği ve Türkiye’den de tanıdığı Shota Arveladze’ye ve onun oyun planına çok güveniyor.

Diğer yandan bu eleştirilerden Ozan Tufan da nasibini aldı. Hücumda hiç sorumluluk almadığı söylenen Ozan Tufan’ın oynadığı bölgenin gerekliliklerini yapmaktan çok uzak bir performans sergilediğine değindiler ve oyuncumuzu eleştirdiler.