Ozan Tufan Eski Takım Arkadaşının Eleştirilerine Maruz Kaldı

Ozan Tufan; bilhassa 2017 – 2018 sezonundan bu yana zor günler yaşıyor. Milli futbolcu; söz konusu sezonda yönetim ve teknik ekip ile yaşadığı bir anlaşmazlığın sonucu olarak kadro dışı bırakılmıştı. Fenerbahçe; 2018 yılının Haziran ayında Ali Koç’u başkan seçti. Yönetim değişikliği ile ümitlenen Ozan Tufan; kadro dışı kararının devam etmesi ile sarsıldı.

Fenerbahçe; Ozan Tufan’ı 2018 – 2019 sezonunun ikinci yarısında Alanyaspor’a kiraladı. Burada kendisini bulan Ozan Tufan; 2019 – 2020 ve 2020 – 2021 sezonlarında Fenerbahçe’de fena olmayan bir performans ortaya koydu. Oyuncuyu Avrupa’dan farklı kulüplerin istediği konuşuluyordu. Sarı lacivertli takım; oyuncuyu Premier Lig takımlarından Watford’a kiraladı. Ozan Tufan’ın İngiltere’de yapacakları merak ediliyordu.

Ozan Tufan

Milli Futbolcu İngiltere’de Şans Bulamadı

Ozan Tufan; geçtiğimiz sezon Premier Lig’de mücadele eden Watford’da yalnızca dokuz maça çıkabildi. Bu maçlarda sahada 489 dakika kaldı. Altı maça ilk 11’de başladı. Gol veya asist katkısında bulunamadığı gibi oyunuyla da eleştirilerin hedefi oldu. Premier Lig temposuna ayak uyduramadığı iddia edildi.

Ozan Tufan; 2021 – 2022 sezonunun devre arasında Fenerbahçe’ye geri döndü. Watford macerası başarısızlıkla sonuçlandı. İkinci yarıda Fenerbahçe forması giydi. Fakat, sarı lacivertli takımda bir kez daha kadro dışı bırakıldı. Sezonun sona ermesiyle beraber önümüzdeki sezon Championship’te mücadele edecek olan Hull City’e transfer oldu.

Dan Gosling Ozan Tufan İçin Ciddi Eleştirilerde Bulundu

Watford; Ozan Tufan’ın ayrılmasının ardından kötü performansına devam etti. İngiliz kulübü; geçtiğimiz sezon Premier Lig’de yalnızca altı galibiyet alabildi. Beş maçı da beraberlik ile tamamladı. 27 mağlubiyet ile son yılların en kötü performansını sergiledi. Rakip filelere yalnızca 34 gol gönderebildi. Bunun yanı sıra, kendi kalesinde 77 gol gördü. Sezonu toplamış olduğu 23 puan ile 19. sırada tamamladı. Bir başka deyişle, küme düşerek önümüzdeki sezon Championship’te yer alacağını iddia etti.

Watford’un kadrosunda bulunan oyunculardan birisi de Dan Gosling! 32 yaşındaki İngiliz oyuncu; geçtiğimiz günlerde Watford’un neden küme düştüğüne dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Oyuncunun suçladığı ilk kişilerden birisi de Ozan Tufan idi. Her şeyden önce, Ozan Tufan’ın kiralık olarak takımda yer almasından mütevellit takımın durumunu hiçbir şekilde umursamadığını dile getirdi. Tufan’ın daha önce Premier Lig’de oynanamamış bir oyuncu olarak neden transfer edildiğini bir türlü anlayamadığını ifade etti.

Dan Gosling; Ozan Tufan hakkında kavgada söylenmeyecek türden sözler söyledi. Oyuncunun fit olmadığını dile getirdi. İngiltere için uygun olmayan fiziği ile Premier Lig’de sırıttığını belirtti. 32 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz sezon hayatı boyunca görmüş olduğu en kötü futbolcu topluluğu ile birlikte oynadığını sözlerine ekledi. Bu yüzden, küme düştüklerine dair bir çıkarım yaptı. Ancak, yeni sezon öncesinde tüm kötü futbolcuların gönderdiklerini söyleyerek umutlu konuştu.