Ozan Tufan Fenerbahçe’den Ayrılmasının Doğru Bir Karar Olduğunu Söyledi

Fenerbahçe; yeni sezon öncesinde kadrosundaki birçok isim ile yollarını ayırdı. Onlardan birisi de Ozan Tufan oldu. 2015 – 2016 sezonunun başında Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan deneyimli oyuncunun takımdan ayrılması kimse için sürpriz değildi. Mart ayında kadro dışı bırakılan oyuncu; geçtiğimiz günlerde Championship takımlarından Hull City’e transfer oldu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Hull City’nin başkanı Acun Ilıcalı! Ozan Tufan’ı kadrosunda görmek isteyen Acun Ilıcalı; bu transfer için Fenerbahçe’ye üç milyon Euro ödeyecek.

Ozan Tufan

Deneyimli Futbolcu Fenerbahçe’ye Kırgın!

Ozan Tufan; Fenerbahçe’den ayrılmasının ardından birtakım açıklamalar yaptı. Her şeyden önce, kulübün kendisi hakkında vermiş olduğu kadro dışı kararının yanlış olduğunu söyledi. Kendisi ile beraber kadro dışı bırakılan Mesut Özil’in teknik direktör İsmail Kartal ile tartıştığını ifade etti. Kendisinin tartışmaya katılmamasına rağmen sırf Mesut Özil ile arkadaş olduğu için kadro dışı bırakıldığını sözlerine ekledi. Kadro dışı kararının ardından yönetimden hiç kimsenin kendisiyle görüşmemesine de alındığını belirtti.

Ozan Tufan’ın Fenerbahçe hakkındaki görüşleri pek olumlu değil! Takım içerisindeki sorunların çözülemediğinden yakınıyor. Verilen kararların adil olmadığını düşünüyor. Yönetimin futbolcuları taraftarın önüne atmasının yanlış bir hareket olduğuna inanıyor. Bunun yanı sıra, başkan Ali Koç’a da kırgın olduğunu söylüyor. Ali Koç’ın fazla kiloları sebebiyle kendisiyle sözleşme yenilenmemesine karar verdiğini ifade eden Ozan Tufan; bu kararın Beşiktaş’a attığı golden sonra değişmesine de çok şaşırmış.

Sonuç olarak, Ozan Tufan; Fenerbahçe’den kırgın ayrıldı. Deneyimli oyuncunun Hull City macerasının ardından ilerleyen yıllarda Fenerbahçe veya farklı bir Süper Lig kulübüne dönüp dönmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Ozan Tufan Fenerbahçe Orta Sahasında Yer Bulamayabilirdi

Ozan Tufan’ın Fenerbahçe’den ayrılmasını mantıklı kılan detaylardan birisi de sarı lacivertli takımın orta sahaya yapmış olduğu takviyeler! Fenerbahçe; son olarak Brezilya’nın Flamengo takımında top koşturan 1992 doğumlu ön libero Willian Arao’yu kadrosuna kattı. Bu transfer için oyuncunun eski kulübüne üç milyon Euro ödeyecek. Portekizli teknik direktör Jorge Jesus; Willian Arao’yu orta sahadaki ilk seçenek olarak düşünüyor.

Fenerbahçe’nin orta sahasında çok sayıda isim forma giyiyor. Onlardan birisi de Miha Zajc! 28 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz sezonun başında takımdan gönderilmek isteniyordu. Ancak, o dönem takımı çalıştıran Vitor Pereira’nın ısrarıyla takımda kaldı. Sezonun sürprizi oldu. Golleri ve asistleri ile fark yarattı. Bu sene de süre alması muhtemel! Bir diğer önemli isim ise Miguel Crespo! Geldiği zaman kimsenin tanımadığı bu isim; ön liberoda ortaya koyduğu performans ile fark yarattı. Miguel Crespo’nun da önemli bir alternatif olduğunu söylemek mümkün!

Ozan Tufan; hem yukarıdaki isimlerin hem de Mert Hakan Yandaş, İsmail Yüksek ve Luiz Gustavo gibi isimlerin varlığı düşünüldüğünde takımdan ayrılarak en doğrusunu yaptığına inanıyor.