Ozan Tufan Evde Fenerbahçe Yükselişte

Bu sezon çok kötü bir dönem geçiren Ozan Tufan, Fenerbahçe’de kadro dışı bırakıldıktan sonra yaşanan süreçte takımının ilk maçını televizyondan izlemek zorunda kaldı. Başarılı orta saha oyuncusunun maç kadrosunda dahi olmadığı maçta Fenerbahçe, deplasmanda konuk olduğu Kayserispor’u 4-0 gibi çok net bir skorla geçmeyi başardı.  Maçtan sonra Ozan Tufan ve Mesut Özil ile alakalı olarak sorular da sorulurken, bu sorulara İsmail Kartal’ın cevapları oldukça dikkat çekiciydi.

Olumsuz Etki

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan Ozan Tufan, kelimenin tam anlamıyla ne tavşana ne tazıya yaranamadığı bir yılı geçirmeye devam ediyor.

Başarılı oyuncu Fenerbahçe’nin Süper Lig macerasında yükselişine şahit olamadığı bir süreçten geçiyor. Ozan yokken takımın kötü gidişatı bulunuyorken, 27 yaşındaki oyuncu İngiltere’den geri döndükten sonra Sarı Lacivertli forma altında çok kötü bir performans sergiledi ve formayı da kaptırdı.

Bu süreçten sonra Milli Takım arası verilmeden önceki son maçta Konyaspor ile oynana müsabakada İsmail Kartal’a gösterdiği tepkiler nedeniyle kadro dışı bırakılan Ozan Tufan, bu karardan sonra ilk maçta Kayserispor’u takımın dışından desteklemek zorunda kaldı.

İki takım Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda da karşı karşıya gelmişler ve Ozan Tufan’ın ilk 50 dakikada sahada olduğu maçta başarılı orta saha bu sezonki en iyi Fenerbahçe performanslarından birini sergilemeyi başarmıştı.

Buna rağmen Kayserispor sahadan 1-0 galip ayrılmıştı. Aradan geçen süreçte Ozan Tufan kadro dışı bırakılırken Fenerbahçe Kayserispor ile Süper Lig’de oynadığı maçtan 4-0 gibi çok net bir galibiyetle ayrılmayı başardı.

Bu durum Ozan Tufan ve kendisiyle birlikte kadro dışı bırakılan Mesut Özil’in sahada olmadığı zamanda Fenerbahçe’nin daha iyi olduğuna dair bir algı oluşmasına da yol açtı.

Politik Cevaplar

Bununla birlikte bu maçtan sonra İsmail Kartal’ın otoritesinin daha da sağlamlaşmasına yardımcı olduğunu dile getirmek gerekiyor. Tecrübeli teknik adamla birlikte Fenerbahçe çok iyi bir yükseliş yakaladı ve Konyaspor ile 2’incilik savaşı verebilecek bir noktaya kadar geldi.

Bununla birlikte Kartal’ın geçici teknik direktör olarak göreve getirilmiş olması basın tarafından tam anlamıyla ciddiye alınmamasına neden oluyor. Öte yandan Mesut Özil ve Ozan Tufan ile alakalı sorulan sorulara da politik bir cevap veren tecrübeli teknik adam, bu kararın Fenerbahçe ailesi tarafından alındığını dile getirerek net bir sorumluluk almaktan kaçındı.

Ozan Tufan ile alakalı olarak pek çok transfer haberi basına yansıyor olsa da sürecin nasıl ilerleyeceğine dair de pek bir bilgi olmadığı için bu haberlere kelimenin tam anlamıyla güvenmek pek kolay olmuyor.

Bununla birlikte özellikle Mesut Özil konusunda yaşanan sıkıntılardan sonra Ozan Tufan’ın bu kararın içerisinde yer alıyor olması 27 yaşındaki oyuncunun kendisini sorgulaması gerektiğini çok net gösteriyor.