Ozan Tufan Kayseri’ye Gidemiyor

Kâbus gibi bir sezon geçirmeye devam eden Ozan Tufan adına işler olabildiğince kötü gitmeye devam ediyor. Konyaspor maçından birkaç gün sonra şok bir kararla Mesut Özil ile birlikte kadro dışı kaldığı açıklanan yetenekli orta saha oyuncusu ve sevenleri Kayserispor maçına dair ümitlerini koruyorlardı ancak beklenen gerçekleşmedi. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, kadro dışı kalan iki oyuncusunu Kayserispor maçının kamp kadrosuna eklememeyi tercih etti ve bu oyuncular İstanbul’da kaldı.

Hayal Kırıklığı

Kariyeri boyunca her zaman belirli beklentileri karşılamak zorunda kalan Ozan Tufan, bu beklentileri karşılayamadığı için de şu ana kadar hep hayal kırıklığı olarak nitelendirilen oyunculardan biri oldu.

Bununla birlikte Ozan’ın bu kadar hayal kırıklığı duyduğu bir sezon var mıdır bilinmez. 27 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezon Fenerbahçe formasıyla Süper Lig’de gösterdiği başarılı performans sayesinde İngiliz temsilcisi Watford’ın dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Bu sezonun başında İngiltere’nin yolunu tutan Ozan için işler Ada’da da yolunda gitmedi ve devre arasında Fenerbahçe’ye geri döndü. Ancak Fenerbahçe’de işler çok daha sarpa sardı ve bu durum en son Ozan Tufan ile Mesut Özil’in kadro dışı bırakılması kararının alınmasın kadar gitti.

Konyaspor maçındaki uygunsuz davranışlarından söz edilerek alındığı iddia edilen kadro dışı kararından bu yana Mesut Özil ile birlikte antrenmanlara devam eden 27 yaşındaki oyuncu sezon sonunda Fenerbahçe’de kalamayacak gibi görünüyor.

Gerçekleşmeyen Beklentiler

Öte yandan Mesut Özil ve Ozan Tufan’ın Fenerbahçe’de kadro dışı bırakılmasında uygunsuz olan bazı durumların olduğu ve iki oyuncunun avukatlarının da bu duruma itiraz ettiği iddia ediliyordu.

İddialara göre Fenerbahçe iki oyuncusundan da resmi savunma istemeden bu kararı aldığı için usule aykırı davranmıştı. Bu ifadeler iki oyuncunun sevenlerini ve hayranlarını heyecanlandırdı ve takıma geri dönmelerine dair bir heyecan oluşturdu ancak resmi olarak olmasa bile fiili olarak Ozan ve Mesut kadro dışı kalmaya devam ediyorlar.

Milli Takım arasında yaşanan bu hadiseden sonra Fenerbahçe camiasında gözler Kayserispor maçına çevrildi. Hatırlanacağı üzere Sarı Lacivertli ekip Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda kendi sahasında konuk ettiği Kayseri temsilcisine son dakikada yediği golle mağlup olmuş ve kupadan elenmişti.

Hatta o maçta Ozan Tufan Fenerbahçe’deki bu döneminde en iyi performansını sergilemiş ve Uğur Demirok’un kırmızı kart görmesini sağlamıştı. Bu nedenle Sarı Lacivertli takım adına bir nevi rövanş anlamı taşıyan bu müsabakanın kadrosu açıklandı.

Sarı Kanarya’nın teknik direktörü İsmail Kartal Kayserispor’un sahasında oynanacak maç için seçtiği kafilede Mesut Özil ve Ozan Tufan’a yer vermeyerek bahsi geçen fiili kadro dışı kararını sürdürdü. Bununla birlikte oyuncular adına hukuksal süreç nasıl ilerler bilinmez ama özellikle Ozan adına artık Fenerbahçe kariyerine dair pek de bir umut kalmadı gibi görünüyor.