Ozan Tufan Fenerbahçe’ye Kırgın Olduğunu Açıkladı

Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli isimlerden birisi olan Ozan Tufan; geçtiğimiz sezonun ortasında kadro dışı bırakılmıştı. 2015 – 2016 sezonundan bu yana Fenerbahçe forması giyen 1995 doğumlu oyuncu; geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı’nın başkanlığını yaptığı Championship takımlarından Hull City’e transfer oldu.

İngiliz ekibi; bu transfer için Fenerbahçe’ye 3 milyon Euro ödeyecek. Fenerbahçe’nin Ozan Tufan’ı göndermesi çok konuşuldu. 27 yaşındaki oyuncu da sessizliğini bozdu. Kadro dışı kalma ve takımdan ayrılma sürecine dair merak edilen her şeyi anlattı.

Ozan Tufan Kadro Dışı Kalmasının Haksızlık Olduğunu Düşünüyor

2015 yılının yaz aylarında 7 milyon Euro karşılığında Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Ozan Tufan; geçtiğimiz sezonun ortasında yaşanan kadro dışı kalma olayının kendisi ile doğrudan ilgisinin olmadığını dile getirdi. Kendisi ile beraber kadro dışı kalan Mesut Özil’in o dönem Fenerbahçe’yi çalıştıran İsmail Kartal ile tartıştığını söyledi. Söz konusu tartışmanın önemli olmadığını ancak çok fazla büyütüldüğünü ifade etti.

Ozan Tufan; yakın arkadaşı olan Mesut Özil’in yanında olmayı tercih ettiği için kadro dışı kaldığını dile getirdi. Ayrıca, kendisine neden kadro dışı kaldığıyla ilgili olarak net bir açıklama yapılmadığını sözlerine ekledi. Yönetimden birileri ile görüşmek istediğini ancak kimsenin kendisine cevap vermediğini ifade etti. Fenerbahçe yönetimine kırgın olan Ozan Tufan taraftarlar ile arasının kötü olmadığını sözlerine ekledi.

Deneyimli Futbolcu Haksızlığa Uğradığını Düşünüyor

Ozan Tufan; Fenerbahçe’de geçirdiği yedi yıl boyunca çok fazla haksızlığa uğradığını düşünüyor. Sözleşmesinin bitmesine kısa bir süre kalmasına rağmen kimsenin kendisiyle sözleşme uzatmak istemediğini söyleyen oyuncu; Beşiktaş ile oynanan maçta bir gol atmasının ardından başkan Ali Koç’un kendisini görüşmeye çağırdığını dile getirdi. Fenerbahçe’nin kilolu olduğu gerekçesiyle kendisi ile sözleşme uzatmak istemediğini söyleyen Ozan Tufan; söz konusu golün ardından görüşmeye çağrılmasının şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Ozan Tufan; Fenerbahçe’de bir şeylerin yolunda gitmediğini de sözlerine ekledi. Galatasaray’da Marcao ile Kerem arasında yaşanan kavganın bir şekilde tatlıya bağlandığını ancak Fenerbahçe’deki sorunların büyüdüğünü ifade etti. Fenerbahçe’ye zarar vermemek adına bugüne kadar konuşmadığını ifade eden 27 yaşındaki oyuncu; kendisine haksızlık yapanlara en güzel cevabı sahada vereceğini sözlerine ekledi.

Ozan Tufan’ın Fenerbahçe Kariyeri Nasıldı?

23 Mart 1995 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; Fenerbahçe’de ikinci defa kadro dışı kaldı. 2017 – 2018 sezonunda kadro dışı kalan ve uzun süre oynamayan Tufan; bir dönem Alanyaspor’a da gönderilmişti. Orada kendisini bulduktan sonra Fenerbahçe’ye geri dönmüştü.

Ozan Tufan; Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde toplam 182 maça çıktı. Söz konusu maçlarda rakip filelere 21 gol gönderdi. Bunun yanı sıra, 24 asist yaptı. Toplam 45 gole katkı sağlayarak ne kadar faydalı bir oyuncu olduğunu gösterdi. Ayrıca, Fenerbahçe performansı sayesinde milli takıma da seçildi.