Ozan Tufan Hull City’e Gitti

2015 yılında Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Ozan Tufan Fenerbahçe ile hem iyi hem de çetrefilli birçok sezon geçirdi. Fenerbahçe kariyerinde dönem dönem kadro dışı kalmış olsa da dönem dönem ise başarılı performanslar verip sarı lacivertli ekibin başarısında pay sahibi olmuştu. Fenerbahçe’de bazı teknik adamlarla yıldızı barışmaz iken daha az teknik adamlarla ise çok daha başarılı oldu. Orta sahada ön libero ve merkez orta sahada görev alan Ozan Tufan bunun yanı sıra sağ bek pozisyonunda da performans verebiliyor.

27 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz sezon başında İngiltere Premier Lig ekiplerinden watford’a kiralık olarak gitmişti. Bu transferde 1 yıllık kiralama sürecinin ardından Premier Lig ekibi ozan Tufan’dan memnun kalırsa satın alma opsiyonunu kullanıp kadrosuna katacaktı. Fakat ozan Tufan Premier Lig ekibinde kadroya girmekte zorlandı. Bu zorlanmanın sebebi ise ozan Tufan’ın dünyanın en iyi ligi ve en zorlu ligi olarak gösterilen Premier ligin yüksek temposu ve yüksek fizik kalitesi gerekliliğini yerine getiremeyip hem takım arkadaşlarına hem de Premier Lig şartlarına ayak uyduramadı. 21 yaşındaki orta saha oyuncusu watford ile 4 kez ilk 11 de maça çıkarken 3 maçta ise oyuna sonradan dahil oldu. Ozan Tufan Premier Lig’de toplamda 335 dakika süre aldı. Devre arasına gelindiğinde ise 27 yaşındaki orta sahanın kiralık sözleşmesi feshedildi ve Ozan Tufan Fenerbahçe’ye geri döndü. 

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira bazı futbolcular ile problem yaşıyor ve takım içerisinde bazı futbolcular Vitor Pereira ile anlaşamıyordu. Ozan Tufan da kiralıktan döndükten sonra bu grupla birlikte hareket edip Portekizli teknik direktöre tavır aldı. Bunun sonucunda Ozan Tufan teknik direktör değişikliğinden sonra kadro dışı bırakıldı. Fenerbahçe ile sezonun ikinci yarısında 2 maçta ilk 11 olarak başlarken 4 maçta ise oyuna sonradan dahil oldu.

Ozan Tufan’ın Hull City’ye Transferi Açıklandı

Fenerbahçe’nin 2015’te 7 milyon € bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Ozan Tufan 3 milyon Euro bonservis bedeli ile acun Ilıcalının sahip olduğu championship ekiplerinden Hull City’e transfer oldu. 27 yaşındaki orta saha oyuncusu ile championship ekibi 2025 yılına kadar sözleşme imzalarken 1 yılı opsiyonda bulunuyor.

Başkan Acun Ilıcalı Transferin Arka Planını Açıkladı

27 yaşındaki orta saha çok talihsiz 1 futbolcu olduğunu ifade eden Hull City başkanı Acun Ilıcalı transferin arka planı hakkında da açıklamalarda bulundu. Ozan Tufan ile anlaştıktan sonra Fatih Terim’e sorduğunu ve tecrübeli teknik direktörün 1 dakika bile düşünmene gerek yok dediğini ifade etti. 

1 dönem teknik direktörlüğünü yapan Sergen Yalçın’a oyuncuyu sorduğunda ise Türkiye’de kendi mevkiinde en iyisi olduğunu ifade etti.

Genç teknik direktör Emre Belözoğlu‘na sorduğunda ise müthiş 1 potansiyeli olduğunu söylediğini aktardı.