Ozan Tufan Geleceğini Düşünmeye Başlayacak

An itibariyle Fenerbahçe’nin sözleşmeli futbolcusu olan Ozan Tufan, İngiltere Premier League ekiplerinden Watford’tan gelen haberle geleceğini belirledi.

Milli takımımızın formasını da giyen ve kariyerini an itibariyle Fenerbahçe’nin sözleşmeli futbolcusu olarak sürdüren Ozan Tufan, bilindiği üzere sezon başında İngiltere Premier League kulüplerinden Watford’un yolunu tutmuştu.

Oyuncumuz, dünyadaki her futbolcunun olduğu gibi İngiltere Premier League’de oynamanın hayalini senelerdir kuruyordu. Bu hayalin gerçekleşmesine birkaç kez ramak kalmış ancak ne yazık ki o transferler bir türlü imza aşamasına gelmemişti.

Bilhassa bu sezondan önceki sezonda Ozan Tufan ile Crystal Palace neredeyse anlaşmayı tamamlamışken son anda yaşanan pürüzler transferi tıkamıştı. Yılmadan çalışmaya devam eden Ozan için bu sezonun başında Ada yolu gözüktüğünde hem oyuncu hem de onu sevenler çok memnun olmuştu.

Hem Ozan Hem Watford Hayal Kırıklığı

İngiltere Premier League kapısından giren her futbolcunun olduğu gibi Ozan’ın da alışmak için zamana ihtiyacı vardı. Zira dünya futbolunun zirvesi kabul edilen bu turnuvadaki futbol seviyesi bambaşkaydı.

Dünyanın en elit futbolcularının yer aldığı İngiltere Premier League’de özellikle fiziksel seviye milli oyuncumuzu çok zorladı. Üstüne üstlük Watford’un teknik direktör Claudio Ranieri önderliğinde berbat bir sezon geçirmesi de Ozan’a hiç yardımcı olmadı.

Milli futbolcumuz, İtalyan teknik direktörle bazı sorunlar da yaşadı. Hal böyle olunca İngiltere Premier League kariyerinde sadece 7 maça çıkan oyuncumuz 335 dakika süre aldı. Bunun dışında İngiltere Federasyon Kupası’nda ve FA Cup’ta da 1’er maça çıktı.

Devre arası geldiğinde Watford, oyuncumuza daha fazla forma şansı veremeyeceğini söyleyip onu tekrar isteyen Fenerbahçe’ye geri gönderdi. Buna karşın Ozan’ın Watford’a giderken imzaladığı sözleşmedeki 7 milyon Euro’luk zorunlu satın alma maddesi aynen mevcudiyetini korudu.

Buna göre Watford sezon sonunda kümede kalabilirse Ozan Tufan bu bedelle İngiliz kulübünün sözleşmeli futbolcusu olacaktı.

Ozan Tufan Beklediği Haberi Aldı

Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısında Fenerbahçe’ye geri dönen Ozan Tufan için ne yazık ki sezonun devamı da çok kötü geçti.

Sarı lacivertli kulüpte takımın başına sezon ortasında geçen İsmail Kartal, her ne kadar milli oyuncumuzdan ilk birkaç maçta yararlandıysa da sonradan onu takımdan kesti.

Zaten mental olarak zor bir sezon geçiren Ozan, bu kararın ardından iddialara göre bir maç sonunda teknik direktör İsmail Kartal’a tepki gösterdi.

Bu tepkinin sonucunda teknik direktör İsmail Kartal, tıpkı Ozan gibi kendisine tepki gösteren Mesut Özil’i de yönetime raporladı. Yönetim bu raporun sonucunda iki ismi kadro dışı bıraktı.

Altyapıda antrenmanlarını sürdüren Ozan, Watford’un İngiltere Premier League’deki durumunu yakından takip edip bir gelecek planlamak istiyordu. Watford’un geçtiğimiz hafta küme düşmesinin kesinleşmesiyle beklediği haberi alan Ozan, yeni sezon için kariyerini belirleyebilecek bir karar verecek.

Oyuncumuzla Beşiktaş’ın yakından ilgilendiği bildirilirken, Ozan’ın da yeni doğmuş evladının düzeni için İstanbul’da kalmaya sıcak baktığı gelen haberler arasında.