Ozan Tufan Hangi Takımda Şans Bulabilir

2021 – 2022 futbol sezonu hem Spor Toto Süper Lig’de hem de Avrupa’nın çeşitli liglerinde sona erdi. Ozan Tufan da böylece geleceğini düşünmeye başladı.

Milli futbolcumuz Ozan Tufan, Türk futbolunda sahneye çıktığı ilk günden itibaren en yetenekli orta sahalardan biri olarak gösteriliyor. Kariyerindeki ilk adımları Bursaspor’un yeşil beyazlı formasının altında atan ve sonrasında ise basamakları bir bir çıkarak Fenerbahçe’nin kaptanlarından biri olma gururunu yaşayan Ozan, bu sezon hayal ettiği Avrupa fırsatını da yakalamıştı.

Hatırlanacağı üzere 27 yaşındaki yetenekli orta saha oyuncumuz, geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de kaçan şampiyonluğun ardından Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un kadrodaki revizyon kararına takılmıştı.

Bu karar aynı zamanda Ozan için bir fırsat haline gelmiş ve oyuncumuz uzun yıllardır hayalini kurduğu İngiltere Premier League fırsatını ele geçirmişti. Uzun süren görüşmeler sonucunda Ozan Tufan, sezona İngiltere Premier League ekiplerinden Watford’un formasını giyerek başlamıştı.

Kabus Gibi Geçen Ada Macerası

ozan tufan

İngiltere Premier League günleri Ozan Tufan için hiç parlak geçmemişti. Bilindiği üzere dünyada mücadele seviyesinin en üst düzeyde olduğu bu lige Almanya, İtalya, İspanya ve Fransa gibi diğer büyük liglerden gelen oyuncular bile ilk günlerini zorlanarak geçiriyorlardı.

Ozan Tufan da Spor Toto Süper Lig gibi çok düşük seviyeli bir ligden en tepeye çıkmanın dezavantajını yaşadı. Yarım sezon Watford’da kalan oyuncu teknik direktör Claudio Ranieri’nin gözüne giremeyince Fenerbahçe’ye döndü.

Fenerbahçe’de onu bekleyen ise teknik direktör İsmail Kartal idi. Sarı lacivertli formayı giymeyi ve maç ritmini tekrar bulmayı uman Ozan için işler burada da hayli ters gitti. Öyle ki haftalar sonra Ozan kendisini takım arkadaşı Mesut Özil ile birlikte kadronun dışında buldu.

Geldiğimiz noktada Fenerbahçe’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan oyuncumuzun peşinde şimdiden hem Spor Toto Süper Lig’de hem de Avrupa’da birçok kulüp dolaşıyor.

Bu kulüplerin hepsinin şu anda Ozan’ı kadroya katmak için istekli oldukları görülürken oyuncumuzun asıl kararını bu istekte samimi olan ve ona tekrar ayağa kalkmak için gerekli fırsatı verecek olan kulübü belirleyip öyle vermesi bekleniyor.

Trabzonspor Mu Yoksa Beşiktaş Mı

Basında yer alan iddialar Ozan Tufan için iki büyük kulübün öne çıktığı yönünde. Bu iki kulüp de “eğer Ozan bonservisini eline alabilirse” oyuncumuzu kadroya katmak istediklerini söylüyorlar.

Trabzonspor’un şampiyon kadrosundaki orta saha rotasyonu düşünüldüğünde Ozan’ın bordo mavili takımda süre bulması şu anda zor gözüküyor. Zire Abdullah Avcı’nın takımı oturmuş bir kadroya ve orta sahada yıldızlara zaten sahip.

Öte yandan teknik direktör Valerien Ismael önderliğindeki Beşiktaş ise yeni bir kadro planlaması yapmak üzere. Bu anlamda Ozan’ı orta sahada Gedson Fernandes ile birlikte görmek çok akla yakın geliyor. Çünkü Atiba’nın ilerleyen yaşı, Oğuzhan Özyakup’un sözleşmesinin bitmesi gibi sebepler Beşiktaş’ın orta saha rotasyonunda boşluk açmış durumda.

Tüm bu kıstasları düşünecek olan Ozan Tufan ve menajeri, bakalım nasıl bir karar verecekler.