Ozan Tufan Başakşehir Tarafından İsteniyor

27 yaşındaki milli futbolcumuz Ozan Tufan için transfer söylentilerinin ardı arkası kesilmiyor. İstanbul Medipol Başakşehir’in oyuncumuzla ilgilendiği iddia ediliyor.

Kariyerinin en kaotik sezonunu yaşayan Ozan Tufan hakkında sezonun bitmesiyle birlikte birçok iddia ortaya atılmıştı. Belki de kariyerinin en kaotik sezonunu yaşayan Ozan Tufan, hatırlanacağı üzere sezonu Watford ile başlamış, devre arasında ise Fenerbahçe’ye dönmüştü.

Ne var ki Fenerbahçe’de de aradığı forma şansını bulamamış dahası teknik direktör İsmail Kartal’ın raporu doğrultusunda kadro dışı kalmıştı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un da bu kadro dışı kararının arkasında durmasıyla forma şansını tamamen yitiren oyuncu, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun bitmesinin ardından kulüp aramaya koyulmuştu.

Ozan Tufan İçin Büyük İddialar

Ozan Tufan için henüz sezon bitmeden ortaya atılan en büyük iddialardan biri, başarılı orta saha oyuncusunun Fenerbahçe’nin iki ezeli rakibi tarafından istendiğiydi.

Önümüzdeki sezondan itibaren devreye girecek yerli oyuncu kuralı nedeniyle kaliteli yerli rotasyonunu genişletmeye çalışan Beşiktaş ve Galatasaray’ın 27 yaşındaki milli yıldız ile ilgilendikleri iddia edildi.

Galatasaray iddiasının içi boş bir haber olduğu çok geçmeden anlaşılırken Beşiktaş iddiasının çok daha ciddi olduğu anlaşıldı.

Gün be gün gazetelerde yer alan Beşiktaş – Ozan Tufan flörtü iki takım taraftarlarından da farklı tepkiler alırken oyuncumuzun da bu transfere çok da soğuk yaklaşmadığı anlaşıldı.

Buna karşın siyah beyazlı ekibin transferi sadece “eğer Ozan Tufan bonservisini eline alırsa” gerçekleştirebileceği iddia edildi.

Trabzonspor ve Başakşehir Tarafı Atakta

Beşiktaş iddiasının ardından Trabzonspor’un devreye girdiği haberleri de son günlerde artarak devam etti. Teknik direktör Abdullah Avcı ile daha önce çalışan Ozan Tufan, şampiyon takımın da ilgi alanı içine girdi.

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın yerli rotasyonunda çeşitliliği arttırmak için Ozan Tufan’ı kadroya katmak istediği ancak yine tıpkı Beşiktaş’ta olduğu gibi onların da bonservis sorununun çözülmesini beklediği anlaşıldı.

Öte yandan Fenerbahçe’nin de sözleşmesi hala devam eden yıldız orta saha oyuncusu için belirli bir bonservis beklentisi olduğu biliniyor. Bu beklentiyi gerçeğe dönüştürmeye belki de en yakın kulüp ise teknik direktör Emre Belözoğlu ile başarılı bir grafik çizen İstanbul Medipol Başakşehir gibi gözüküyor.

Avrupa biletini son maçla alan ve önümüzdeki sezon kadroyu teknik direktörü Emre Belözoğlu’nun istediği gibi kurmaya çalışan İstanbul Medipol Başakşehir, iki yönlü bir orta saha oyuncusu arıyor. Fenerbahçe günlerinde teknik direktör Emre Belözoğlu ile birlikte de oynayan Ozan Tufan, bu noktada genç teknik adam için mumla arasa bulamayacağı bir isim olarak öne çıkıyor.

İstanbul Medipol Başakşehir’in yine de milli orta saha için tok alıcı rolünü oynaması bekleniyor. Ozan Tufan’ın bir fırsat transferi olması halinde hemen harekete geçmeyi planlayan teknik direktör Emre Belözoğlu önderliğindeki İstanbul Başakşehir’in bu transferdeki avantajları hem kulübün Avrupa’da olması hem de Ozan’ın İstanbul’dan ayrılmak istemesi.