Ozan Tufan Hull City’nin Projesinden Bir Hayli Etkilendi

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında kadro dışı bırakılan Ozan Tufan; yeni teknik direktör Portekizli Jorge Jesus’un da gözüne giremedi. Jesus; hem Mesut Özil’i hem de Ozan Tufan’ı istemediğini Fenerbahçe yönetimine bildirdi. Fenerbahçe; bir yandan yepyeni transferler ile kadrosunu güçlendirirken bir yandan da hali hazırdaki oyuncuları ile yollarını ayırıyor.

Acun Ilıcalı’nın başkanlığını yaptığı Hull City; önümüzdeki sezon Championship’te yer alacak. İngiliz ekibi; güçlü bir kadro kurmak istiyordu. Ozan Tufan; 2021 – 2022 sezonunun ilk devresinde Watford takımında kiralık oynamıştı. Bir başka deyişle, İngiltere tecrübesi vardı. Acun Ilıcalı; hem milli takım hem de yurtdışı deneyimi ile öne çıkan oyuncuyu 3 milyon Euro ödeyerek transfer etti.

Deneyimli Oyuncu İngiltere’de Oynayacağı İçin Heyecanlı!

Ozan Tufan; Fenerbahçe’den ayrılarak Hull City’e transfer olduğu için büyük heyecan duyduğunu belirtti. Transfer sürecinde Hull City başkanı Acun Ilıcalı’nın kendisini aradığını sözlerine ekledi. Acun Ilıcalı’ya “Acun Abi” diye hitap eden Ozan Tufan; onun hayallerinin kendisini de etkilediğini belirtti. Acun Ilıcalı’nın hayallerinin bir parçası olmak adına mücadele etmekten dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Ozan Tufan; geçtiğimiz sezonun ilk yarısında Watford forması giydiğini ve İngiltere havasını soluduğunu belirtti. Watford deneyiminin Hull City’de başarılı olmasını sağlayacağını sözlerine ekledi. Ozan Tufan’ın tek hedefi Hull City ile şampiyonluk deneyimi yaşamak! Bu sayede, takımını Premier Lig’e çıkarmak ve yeniden orada mücadele etmek istiyor.

Ozan Tufan Fenerbahçe’den Kırgın Bir Şekilde Ayrıldı

1995 doğumlu oyuncu; futbola Bursaspor altyapısında başlamıştı. Altyapıda elde ettiği başarılar ile dikkat çekmişti. Milli takımın alt yaş gruplarında da başarıyla mücadele etti. 2012 – 2013 sezonunun başında henüz 17 yaşındayken Bursaspor A takımına yükseldi. Yeşil beyazlı takımda üç sezon forma giydi. Ayrıca, 2014 yılında henüz 19 yaşındayken milli takıma çağrıldı. Ortaya koyduğu performans ile üç büyüklerin transfer listesine girdi.

Fenerbahçe; 2015 – 2016 sezonunun başında Bursaspor’a 7 milyon Euro ödeyerek Ozan Tufan’ı transfer etti. O dönem henüz 20 yaşında olan oyuncu; Fenerbahçe’deki ilk sezonunda genellikle yedek kulübesinde bekledi. 2016 – 2017 sezonu ile beraber A takımda süre almaya başladı. 2017 – 2018 sezonunda nedeni halen daha bilinmeyen bir olayın sonucu olarak kadro dışı bırakıldı. 2018 -2019 sezonunun ikinci yarısında kiralık olarak Alanyaspor’da forma giydi. Ardından, Fenerbahçe’ye geri döndü.

Ozan Tufan; 2019 – 2020 ve 2020 – 2021 sezonlarında Fenerbahçe’nin as oyuncusu olarak görev yaptı. Deneyimli ismin Avrupa’ya transfer olacağı iddia ediliyordu. 2021 – 2022 sezonunda Watford’a kiralanan oyuncu; ikinci devrenin başında Fenerbahçe’ye geri döndü. Mesut Özil’in teknik direktör İsmail Kartal ile kavga etmesi onun da başını belaya soktu. Özil ile yakın arkadaş olduğu için yönetim tarafından kadro dışı bırakıldı.