Ozan Tufan İçin İtalya İddiası

Hull City AFC forması giyen milli oyuncumuz Ozan Tufan bu kez de İtalyan takımlar ile yazılmaya başlandı. Sezon başında Fenerbahçe’den Hull City AFC’ye transfer olan ve Premier Lig hayalleri kuran oyuncu, takımın kötü gidişinin ardından formasını da kaybedince moral motivasyon olarak ciddi bir düşüş yaşadı. Bu sene Premier Lig iddiası kalmayan takımda devam edip etmeyeceği net olmayan Ozan Tufan için farklı farklı kaynaklardan farklı takımlar için transfer haberleri çıktı ve çıkmaya da devam ediyor.

Ozan Tufan İçin Sassuolo İddiası

Ozan Tufan’ın adının birlikte son anıldığı takım ise İtalyan ekibi Sassuolo oldu. Daha önce de Ozan Tufan’a İtalyan takımlarının ilgisi olduğu haberleri ara ara çıkıyordu basında. Bu kez milli oyuncu ile ismi beraber anılan takım ise Sassuolo oldu. Bilindiği üzere Sassuolo daha önce de kadrosunda Türk oyuncu barındırmıştı. O sebeple bu iddiaların doğru olduğu düşünülüyor. İtalya Serie A’da 15. sırada olan Sassuolo ligde kalma mücadelesi veriyor. Ozan Tufan ile ilgili çıkan bu haberlerin ne kadar doğru olup olmadığı elbette bilinmiyor ama Sassuolo takımının Türk oyunculara olan ilgisi ve onlarla olan geçmişi, Ozan Tufan’ın da mevcut durumu düşünüldüğünde yakında böyle bir transfer girişimini görme olasılığımız var.

Milli oyuncu için sık sık Beşiktaş ve Galatasaray takımları da yazıldı son zamanlarda. Ülkemizdeki yabancı sınırı düşünüldüğünde milli bir orta saha oyuncusu değerli bir parça ki Galatasaray takımı sezon başından beri Türk oyuncu rotasyonunda bariz bir sıkıntı yaşıyor aslında ve orta sahada Türk bir oyuncuya ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple Ozan Tufan’a yönelmeleri çok normal. Beşiktaş ise Şenol Güneş’i takımın başına getirince Ozan Tufan gündeme gelmeye başladı. Çünkü bilindiği üzere Şenol Güneş ile milli oyuncu Bursaspor takımında beraber çalışmışlardır ve milli oyuncunun çıkış yaptığı dönem de yine bu dönemde olmuştu.

Ozan Tufan

Takımda Kalma İhtimali De Var

Tüm bu iddialara rağmen milli oyuncu Hull City AFC ile de sezona devam edebilir. Bunun birkaç nedeni var. İlki Hull City AFC her ne kadar şu an kötü durumda olsa da aslında hedefleri büyük olan bir takım. Acun Ilıcalı milli oyuncuyu takıma katarken de onu bu hedefler sayesinde ikna etmişti aslında. İkinci olarak Hull City ASFC menajeri Liam Rosenior yaptığı açıklamada Ozan Tufan’ın kadroda kalacağını, onun çalışmalarından çok memnun olduğunu söylemişti. Bir diğer neden ise Hull City AFC sahibi Acun Ilıcalı’nın milli oyuncuya yönelik beklentileri. Acun Ilıcalı, Ozan Tufan’ı bir yatırım olarak görüyor ve mevcut şartlarda ondan beklediği geliri elde edemeyeceği için oyuncuyu takımda tutmak istiyor. Hem Hull City AFC’nin hem de Ozan Tufan’ın performansı arttığında milli oyuncunun değerinin artacağına emin olan Acun Ilıcalı, şu şartlar altında oyuncuya kendi istediği ölçüde bir teklifin gelmeyeceğini düşünüyor.