Hull City AFC Hedef Güncelledi

Ozan Tufan ve Doğukan Sinik’in formasını giydiği Championship takımı Hull City AFC Türk futbolseverlerce de yakından izleniyor. 2021 22 sezonunda Acun Ilıcalı’nın satın alması ile gündemimize giren bu İngiliz takımı, 2022 23 futbol sezonunun başında, Türkiye’den yaptığı transferlerle adeta bizden bir takıma dönüşmüştür. Başında da yine Türkiye’de çok sevilen bir isim olan Shota Arveladze ile sezona giren takım ilk haftalardaki başarısı ile de herkesten övgüler almış, adı Premier Lig adayları arasında anılmıştı. Kadrosunda Doğukan Sinik ve Ozan Tufan’dan başka Fenerbahçe’de forma gfiyen Allahyar Sayyadmanesh ve D. Pelkas’ı da kiralık olarak bulunduran takımın Premier Lig vaadi özellikle de Fenerbahçe taraftarını bir hayli heyecanlandırmıştı. Ancak bugün gelinen noktada işler başlangıçtakinden bir hayli farklı durumda.

Liam Rosenier

Hull City AFC Düşme Korkusu Yaşıyor

Acun Ilıcalı satın aldığı dönemde küme düşme adayı olarak görülen ve hatta takımın başına Shota Arveladze’nin gelişinin ardından topladığı sürpriz puanlarla ligde kalan Hull City AFC bu sezonda da geçen seneye benzer korkuları şimdiden yaşamaya başladı. Sezona Shota Arveladze ile giren ve sezonun ilk haftalarında kendisini Championship’in üst sıralarında bulan Acun Ilıcalı’nın ekibi sonrasında öyle bir düşüş yaşadı ki henüz ilk yarısı tamamlanan Champisonship’te şimdiye kadar 3 farklı hoca ile çalışmak zorunda kaldı.

Sezona başladığı Shota Arveladze ile yolları ayırdıktan sonra uzun süre hoca arayan Acun Ilıcalı, o sırada takımı yardımcı hoca Andy Dawson’a emanet etmişti. Andy Dawson ile uzun süre sonra maç kazanan takım bir anda takımın sahibim Acun Ilıcalı’nın fikirlerinin değişmesine neden oldu ve yardımcı hoca Andy Dawson takımın yeni patronu oldu. Ne var ki bu bahar da çok uzun sürmedi. Bir süre sonra üst üste puan kayıpları yaşayan Hull City AFC, başladığı noktaya adeta geri döndü. Kendini tekrar düşme hattında bulan takımda Acun Ilıcalı bir radikal karara daha imza attı ve Andy Dawson’u yine yardımcı hocalığa geri çekerek takımı bu kez Liam Rosenior’a emanet etti. Genç teknik adam ile de inişli, çıkışlı bir grafik çizen Hull City AFC, 24 takımlı ligde devre arasına 20. olarak girdi.

Hull City AFC

Yeni Hedef Orta Sıralar

Ligin başlarında Premier Lig hayalleri kuran takım şu an ise düşme hattının hemen üzerinde yer alıyor. Ligin ikinci yarısına Liam Rosenior önderliğinde hazırlanacak olan Hull City AFC’de sezon başındaki büyük hayaller yerine daha gerçekçi, hedefler belirlendi. Ligin ikinci yarısı ile birlikte asıl rakiplerin zirvedekiler değil de düşme hattı ve hemen üzerindeki takımları olarak belirlendiği, lig hedefinin de orta sıralar olarak güncellendiği öğrenildi. Açıkçası bu Hull City için çok daha ulaşılabilir bir hedef. Çünkü ilk yarıda görüldü ki takım kalite ve tecrübe olarak henüz bir Premier Lig takımından oldukça uzak bir seviyede.