Ozan Tufan İçin Kesenin Ağzı Açılıyor

Bu sezon ne Watford’da ne de Fenerbahçe’de istediği performansı sergileyemeyen Ozan Tufan’ın Sarı Lacivertli kulüpten ayrılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. 27 yaşındaki oyuncu için Fenerbahçe kariyerinin sonu geldi ve oyuncuya talip olan pek çok kulübün olduğu biliniyor. Bununla birlikte Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiliz ekibi Hull City tarafından ciddi bir biçimde istenen yetenekli orta saha oyuncusunun bonservis bedeli de belli oldu. Basında yer alan haberlere göre Hull City Ozan ve Allahyar’ı içeren ikili bir transfer paketi için 7 milyon 500 bin Euro gibi bir bonservis bedelini gözden çıkarmış durumda.

Detaylar Belirginleşiyor

Bu sezon deyim yerindeyse ne tazıya ne tavşana yaranamayan Ozan Tufan adına İngiltere defteri bir kez daha açılacak gibi görünüyor.

Sarı Lacivertli ekip kadro dışı bıraktığı yetenekli oyuncusunu kesinlikle gözden çıkardı. Fenerbahçe kariyeri boyunca tam 3 kere kadro dışı kalan Ozan Tufan’ın bu dengesiz performansı taraftarlarla arasındaki bağın da kopmasına neden olurken, oyuncunun gelecek sezon bir başka takımda forma giymesi kesin gibi görünüyor.

Öte yandan oyuncuya talip olan pek çok kulüp var. Beşiktaş’ın bu kulüplerden biri olduğu biliniyor ancak Siyah Beyazlı takımdan bu konuyla alakalı bir tasarruf gelmiş değil. Öte yandan Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’nin de devreye girmesi sonrasında rotanın İngiltere’ye döndüğünü ifade etmek yanlış olmaz.

Fenerbahçe’den kiralık olarak kadrosuna kattığı Allahyar Sayyadmanesh’in de bonservisini alacak olan İngiliz temsilcisi, Ozan Tufan ile Allahyar için 7 milyon 500 bin Euro gibi bir bonservis bedelini gözden çıkarmış durumda.

Bununla birlikte Hull’un Allahyar için 2.5 milyon euro, Ozan Tufan için 5 milyon euro bonservis bedelini Fenerbahçe‘ye ödeyeceği belirtiliyor. Ayrıca, Ozan Tufan’ın 2+1 yıllık sözleşme imzalayacağı da vurgulanıyor.

Transferin detayları bu kadar belirginleşmişken yakın zamanda da tamamlanması bekleniyor.

Başka Oyuncular Var

Hull’un Adama Traore ve Ozan Tufan dışında Fulham ile sözleşmesi sona eren eski Galatasaraylı Jean Michael Seri’ye de teklif yaptığı yazıldı. Jean Michael Seri’nin geçen sezon Championship’te oynadığı performans etkilenen Hull Cityli yetkililerin, transfer tekliflerini ilettiği kaydedildi.

Turuncu Siyahlı ekip Hatayspor’da forma giyen ve bu sezonla birlikte sözleşmesi sona eren Adama Traore ile de anlaşmaya varmıştı. Orta saha bölgesinde tamamen değişime giden Acun Ilıcalı’nın takımının Ozan Tufan adına 5 milyon Euro gibi bir bedeli gözden çıkarmış olması da oldukça dikkat çekici.

Oldukça yetenekli bir oyuncu olan Ozan Tufan adına sorun hiçbir zaman yetenekleri olmadı. Ancak kilo almaya eğilimli vücut yapısı, futbola dair problemleri ve zaman zaman da medyanın baskısı nedeniyle oyuncunun düzeni durmadan değişmek zorunda kaldı.

Bakalım gelecek sezon başarılı orta saha adına neleri beraberinde getirecek?