Beşiktaş Ozan Tufan Flörtü Bitti

Bu sezon bir kez daha Fenerbahçe tarafından kadro dışı bırakılan Ozan Tufan’ın bu sürecin başından bugüne kadar geçen tüm günleri kesinlikle bir belirsizlik içinde geçti. 27 yaşındaki oyuncunun affedilme ihtimalinden, Watford’a geri dönebilme ihtimaline kadar değişen pek çok alternatiften sonra bir de Beşiktaş’ın oyuncuya olan ilgisi ortaya çıktı. Siyah Beyazlı takımla alakalı basına yansıyan haberlerde bir gün oyuncuyla yoğun bir şekilde ilgilenildiği iddia edilirken öteki gün takımın herhangi bir ilgisinin olmadığı yazıldı. Bununla birlikte Kara Kartal’ın geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla düzenlediği sohbet iftarında konuşulanlar yetenekli orta saha oyuncusunun Beşiktaş’ın gündeminde olmadığını göstermişti.

Yılan Hikayesi

7 sezondur giymeye devam ettiği Fenerbahçe forması altında 3’üncü kez kadro dışı bırakılan Ozan Tufan ile kulüp arasındaki bağlar artık tamamen koptu ve oyuncu adına çok zorlu bir başka süreç daha başladı.

Konuyla alakalı olarak basında her gün bir başka haber yazılırken bu haberlerden bazıları oyuncunun Beşiktaş’ın radarında olduğu ve Siyah Beyazlı takımın gelecek sezon adına oyuncuyla anlaşmaya vardığı yönündeydi.

Ancak bazen de tam tersi olumsuz haberler basının gündemini süslemiş ve Ozan Tufan’ın Beşiktaş’a gitmesinin mümkün olmadığını belirten haberler çıkmıştı. Bununla birlikte daha geçen gün 27 yaşındaki oyuncunun Galatasaray’ı Beşiktaş için reddettiğine dair iddialar dahi ortaya atılmıştı.

Öte yandan oyuncunun Fenerbahçe tarafından affedilip affedilmeyeceğine dair de pek çok dedikodu söz konusuydu. Ancak yaşanan süreçler böyle bir ihtimalin olmadığı konusunda en çok verinin olduğu süreçler denilebilir.

Tüm bunların sonucunda Ozan Tufan adına 2021/2022 sezonunun tam anlamıyla bir yılan hikayesine döndüğünü belirtmek yanlış olmaz.

İftar Yemeğinde Konuşulanlar

Öte yandan Beşiktaş geçtiğimiz günlerde çok tartışılan ve konuşulan bir iftar yemeği düzenlemiş ve bu iftar yemeğinde basın mensuplarıyla da bazı konularda konuşulmuştu.

Örneğin transfer gündeminde yer alan Alexander Sörloth’un gelme ihtimali, takımın gelecek sezona kaç transfer yapacağı ve bu transferleri ne zamana kadar tamamlayacağına dair pek çok açıklama Sportif Direktör Ceyhun Kazancı ve teknik direktör Valerien İsmael tarafından açıklanmıştı.

Bu açıklamalarla birlikte gündemi bayadır meşgul eden Ozan Tufan konusunda da Beşiktaş’ın bu oyuncuya herhangi bir ilgisinin olmadığının aktarıldığı basına yansıdı. Bununla birlikte bu zamana kadar basına yansıyan haberler sadece dedikodu muydu yoksa belirli istihbaratlar sürecinde mi yazıldı bunu da kestirebilmek pek kolay değil.

Siyah Beyazlı kulüp ile Ozan Tufan arasındaki flört 2015 senesine dayanıyor ancak bu flört zaman zaman alevlenirken zaman zaman da hiç yokmuş gibi görünüyor. Bu bağlamda transfer sezonu kapanana veya Ozan direkt olarak bir başka takımla anlaşmaya varana kadar Beşiktaş ile 27 yaşındaki oyuncunun durmaksızın adlarının birlikte anılacağına da hiç ama hiç kuşku yok.