Ozan Tufan Jorges Jesus İle Takımda Kalabilir

Bu sezon kariyerinin belki de en kaotik sezonunu geçiren Ozan Tufan için gelecek hala belirsizliğini korurken, Fenerbahçe’nin hoca seçimi bunu doğrudan etkileyecek.

Milli futbolcumuz Ozan Tufan şu günlerde büyük belirsizlikler ile boğuşuyor. 27 yaşındaki futbolcumuz, sezona başladığı nokta ile bitirdiği nokta arasında ne yazık ki büyük hayal kırıklıkları yaşadı.

Türk futbolunda sahneye çıktığı ilk günden beri büyük bir potansiyeli olduğunu her fırsatta herkese gösteren Ozan Tufan, çok genç yaşta milli takıma kadar yükselmişti.

Bursaspor’da sergilediği performansla birlikte bir anda transfer piyasasının da gözdelerinden biri halini alan yetenekli oyuncumuz, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında süren transfer yarışında sarı lacivertli renkleri seçmişti.

Sarı lacivertli renklerdeki formasını giydiği günden beri saha içinde performansıyla zaman zaman herkesi kendisine hayran bırakan Ozan, ne yazık ki bu süreçte bir türlü istikrarı bulamadı.

Fenerbahçe’de ve dahi Türk futbolunda yaşanan kaostan nasibini alan futbolcumuz, birçok farklı teknik direktörler çalıştı. Bu teknik direktörler arasında Türk futbolunda çok önemli işler yapmış Aykut Kocaman, İsmail Kartal, Ersun Yanal gibi isimler, genç teknik adam Erol Bulut ve çiçeği burnundaki Emre Belözoğlu vardı.

Fenerbahçe’deki bu isimlerin yanına milli takımlarda da Fatih Terim ve Şenol Güneş eklenince, aslında Ozan’ın çalışmadığı çok az sayıda antrenör kaldı. Bu antrenörlerin hemen hepsi Ozan’ın büyük yeteneğinden faydalanmak istedi ve onu sahaya sürdü.

Bu da aslında oyuncumuzun ne denli büyük bir potansiyel taşıdığını gösteriyordu.

Ozan Tufan Potansiyelli Ama Parlak Değil

Ozan Tufan’ın kariyerinde karşısına çıkan en büyük engel aslında yine kendisi oldu. Oyuncumuzun yeteneğinden hiçbir dönemde kimsenin şüphesi olmadı. Hatta Ozan formda olduğunda ona birçok defa -haklı olarak yerli Pogba- yakıştırmaları bile yapıldı.

Formda olduğu dönemlerde kendine has ve modern bir orta sahanın taşıması gereken birçok özelliği bünyesinde barından milli futbolcu buna karşın uzun ve istikrarlı dönemleri bir türlü yakalayamadı.

Bunun karşılığında ise birçok kez Fenerbahçe’de kadro dışı kaldı, milli takımlarda genellikle ilk eleştirilenlerden oldu. Elbette tüm bu kararlarda Ozan Tufan’ın da çok haklı olduğu ve acımasızca kendisine yüklenilen zamanlar da vardı. Ancak kusurun bir kısmı da şüphesiz Ozan’da idi.

Jorge Jesus Son Şans Olabilir

Fenerbahçe’de şimdi kadro dışı kalmış olan oyuncumuz hakkında son kararı yeni teknik direktör verecek. Bu sezon başında Aytemiz Alanyaspor’dan Steven Caulker transferini yapan ancak yeni hoca Vitor Pereira istemediği için oyuncuyu Gaziantep FK’ya gönderen Fenerbahçe Yönetimi, bu hatadan ders almış gibi görünüyor.

Bu sebeple Ozan Tufan ve Mesut Özil ile ilgili kararı vermeyen yönetim, gündemdeki Jorge Jesus imza atarsa oyuncuların geleceğini ona bırakacak.

Teknik direktör profili olarak mücadeleci bir oyun anlayışını benimseyen ve yaratıcı oyunculara alan açmayı seven Portekizli çalıştırıcı eğer Fenerbahçe’nin başına geçerse, mevcut yabancı kuralı da düşünüldüğünde Ozan’ı affedebilir.

Jorge Jesus’un sezon sonunda takımın başına geçmesi bekleniyor.